Bērziņam ceturtā vieta PK posmā šorttrekā, Auziņai 55. pozīcija sprinta kvalifikācijā distanču slēpošanā

09/12/2023 12:53
Nokopēts
Reinis Bērziņš

Šorttreks

Latvijas sportists Reinis Bērziņš sestdien Pekinā Pasaules kausa šorttrekā trešajā posmā ieņēma ceturto vietu 1500 metru distancē, bet trīsreiz īsākā distancē devītais bija Roberts Krūzbergs.

Pēc uzvaras piektdien savā slidojumā ceturtdaļfinālā Bērziņš sestdien pusfinālā finišēja otrais, distanci veicot divās minūtēs un 16,235 sekundēs un ieņemot otro vietu, kas ļāva kvalificēties spēcīgāko finālam.Tajā latvietis sasniedza ceturto ātrāko laiku, distanci veikdams divās minūtēs un 19,310 sekundēs. Posmā startēja 41 sportists.

Pirmajās sacensībās 500 metru distancē Krūzbergs ieņēma devīto vietu. Pēc divu kārtu pārvarēšanas piektdien viņš ceturtdaļfinālā finišēja otrais, pusfinālā ieņēma ceturto vietu savā slidojumā un kvalificējās B finālam, kurā ar rezultātu 40,862 sekundes ierindojās ceturtajā vietā, izcīnot devīto vietu posmā. Posmā startēja 48 šorttrekisti.

Svētdien ceturtdaļfinālā posma otrajā 500 metru distancē startēs Bērziņš un 1000 metru distances ceturtdaļfinālā – Krūzbergs. Pirmie divi posmi norisinājās Monreālā, latviešiem labākos rezultātus uzrādot pirmajā no tiem. Bērziņš izcīnīja trešo vietu 1500 metros, bet Krūzbergs bija ceturtais 1000 metru otrajā distancē.

Iepriekšējā sezona Krūzbergam un Bērziņam bija labākā viņu karjerās, kā arī visu laiku veiksmīgākā Latvijas šorttreka vēsturē Pasaules kausa sacensībās.  Krūzbergs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Monreālā uzvarēja 1000 metros un sagādāja Latvijai pirmo zelta godalgu šāda ranga sacensībās. Viņš šajā distancē aizvadītajā sezonā izcīnīja arī pārējo divu kalumu medaļas – vienu sudraba un divas bronzas godalgas. Savukārt Bērziņš izcīnīja divas bronzas medaļas 1500 metru sacensībās. Sezonas kopvērtējumā Krūzbergs Pasaules kausa sacensībās bija trešais 1000 metru distancē un – astotais visu disciplīnu summā, bet Bērziņš 1500 metros bija ceturtais un summā ierindojās 13.pozīcijā.

Pasaules kausa sezona turpināsies decembrī ar posmu Seulā, bet noslēgsies februārī ar etapiem Drēzdenē un Gdaņskā. Pasaules čempionāts notiks martā Roterdamā, bet Eiropas meistarsacīkstes iecerētas janvārī Gdaņskā.

Distanču slēpošana

Distanču slēpotāja Kitija Auziņa sestdien Estešundā Pasaules kausa distanču slēpošanā posmā ieņēma 55.vietu sprinta sacensību klasiskajā stilā kvalifikācijā un izslēgšanas cīņās neiekļuva.

Auziņa distanci veica četrās minūtēs un 6,41 sekundē, ieņemot pēdējo vietu 55 sportistu konkurencē. Viņas rezultāts atbilst 186,92 FIS punktiem. Ātrāko laiku uzrādīja zviedriete Linna Svāna, distanci veicot trijās minūtēs un 33,20 sekundēs.

Patrīcija Eiduka šajā etapā nepiedalās. Sestdien sacensības sprintā klasiskajā stilā norisinās arī vīriešiem, kurās startē Raimo Vīgants un Niks Saulītis. Svētdien plkst.11.15 un plkst.13.45 iecerētas sacensības desmit kilometru distancē brīvajā stilā ar atsevišķu startu.

Nākamajā nedēļas nogalē slēpotāji sacentīsies Norvēģijas pilsētā Tronheimā. Gada pirmspēdējā dienā Itālijas trasē Toblahā sāksies prestižais “Tour de Ski” seriāls, kas turpināsies Šveices ziemas sporta veidu kūrortā Davosā un 7.janvārī noslēgsies Valdifjemmes trasē Itālijā.

Janvāra otrajā pusē notiks Pasaules kausa posmi Oberhofas trasē Vācijā, un Gomsas apvidū Šveicē, bet februārī tiks aizvadītas sacensības Ziemeļamerikā – Kenmoras pilsētā Kanādā un Mineapolisas trasē ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām