Bērziņam daudzpusīgs sniegums “Lietkabelis” panākumā ULEB Eirokausa spēlē

02/02/2022 21:07
Stefans Lambjēls

ULEB Eirokauss

Latvijas basketbolists Kaspars Bērziņš trešdien Panevēžā guva 13 punktus ULEB Eirokausa spēlē, viņa pārstāvētajai komandai svinot uzvaru. Bērziņa pārstāvētā Panevēžas “Lietkabelis” mājās ar 74:57 (21:11, 16:21, 23:11, 14:14) pārspēja Trento “Dolomiti Energia”.

Bērziņš spēlēja 19 minūtes un 39 sekundes, grozā raidot divus no četriem divpunktu un trīs no pieciem trīspunktu metieniem. Latvijas spēlētājs arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Rezultatīvākais Lietuvas kluba rindās ar 21 punktu un piecām atlēkušajām bumbām bija Ģedimins Oreliks, bet 17 punktus pievienoja Dovids Giedraitis. Viesiem 15 punkti un desmit atlēkušās bumbas Džonatana Viljamsa kontā.

Mārtiņš Meiers guva sešus punktus, un viņa pārstāvētā Vroclavas “Šlask” savā laukumā ar 80:67 (26:11, 16:21, 17:18, 21:17) pārspēja Ankaras “Turk Telekom” komandu. Meiers spēlēja 17 minūtes un 28 sekundes, grozā raidot divus no četriem divpunktu un divus no četriem soda metieniem. Latvijas spēlētājs arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja un vienreiz pārķēra bumbu. Rezultatīvākais kluba rindās ar 20 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Treviss Traiss. Viesiem 17 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Entonija Klemonsa kontā.

Vēl trešdien Kriša Helmaņa pārstāvētā Badalonas “Joventut” savā laukumā pārspēja Rodiona Kuruca pārstāvēto Belgradas “Partizan” – 92:84 (16:27, 25:15, 28:17, 23:25). Helmanis nebija iekļauts komandas pieteikumā, bet Kurucs 12 minūtēs un piecās sekundēs laukumā guva septiņus punktus, realizēdams abus divpunktu metienus un vienu no diviem tālmetieniem. Viņa kontā arī divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un viena pārķerta bumba, kā arī pa četrām personiskajām piezīmēm un kļūdām. Mājinieku rindās Dereks Viliss izcēlās ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām, bet viesiem rezultatīvākais ar 20 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Matiass Lesors, 19 punktus sakrājot Kevinam Panteram.

Eirokausā piedalās 20 komandas, kuras sadalītas divās grupās, kurās komandas aizvadīs divas spēles ar katru vienību. Pēc 18 aizvadītām spēlēm astoņas labākās komandas no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Pagājušajā sezonā čempiontitulu izcīnīja “Monaco” vienība, divās spēlēs pārspējot Kazaņas “Unics” komandu.

FIBA Čempionu līga

Latvijas basketbolists Mārcis Šteinbergs trešdien Turcijas pilsētā Bursā guva septiņus punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas otrā grupu turnīra spēlē, Manrezas “Baxi” ciešot zaudējumu izbraukumā. Manrezas vienība viesos ar 68:74 (20:20, 14:22, 17:8, 17:24) piekāpās Bursas “Tofas”.

Šteinbergs laukumā pavadītajās 12 minūtēs un 23 sekundēs realizēja abus divpunktu un vienu no diviem trīspunktu metieniem. Gūtajiem punktiem viņš pievienoja divas atlēkušās bumbas, četras kļūdas, kā arī sakrāja +/- rādītāju -6 un efektivitātes koeficientu četri. Viesu rindās rezultatīvākais ar 31 gūto punktu un septiņām atlēkušajām bumbām bija Lūks Mejs. Tikmēr uzvarētāju komandā ar 16 punktiem izcēlās Tomislavs Zubčičs.

Manrezas vienība ar zaudējumu vienīgajā spēlē ieņem trešo vietu četru komandu grupā, kamēr “Tofas” ar divām uzvarām divos mačos ir J grupas līdere.

Regulārajā turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošināja vietu “play-off” pirmajā kārtā, kur tām pievienojās vēl astoņas vienības, kas tika noskaidrotas “play-in” sērijās starp grupu otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām.

“Play-in” turnīrā, astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarētāji tiek noskaidroti sērijā līdz divām uzvarām. Ceturtdaļfinālu pārvarējušās komandas iekļūs “Final Four” turnīrā, kur cīnīsies par balvu fondu viena miljona eiro apmērā. “VEF Rīga” tika līdz “play-in” kārtai, kur divās spēlēs zaudēja Francijas klubam Dižonas JDA.

Maijā Ņižņijnovgorodā notikušajā finālastoņnieka turnīrā triumfēja Spānijas klubs Burgosas “San Pablo”, nosargājot pērn izcīnīto titulu. 2020./2021.gadā tika izspēlēta turnīra piektā sezona. Pirmajos trīs gados par čempioniem tika kronēti Tenerifes “Lenovo”, Atēnu AEK un Boloņas “Segafredo Virtus” basketbolisti.