Bērziņam debijā “Avtodor” rindās liels spēles laiks, Jakovičs rezultatīvs Itālijā

19/10/2019 23:59

Latviešu basketbolists Kaspars Bērziņš sestdien debitēja Krievijas komandas Saratovas “Avtodor” rindās VTB vienotās līgas mačā.

“Avtodor” izbraukumā ar rezultātu 78:85 (17:20, 19:24, 24:22, 18:19) piekāpās KrasnojarskasEnisey” komandai.

Mačs iesākās ar nelielu mājinieku pārsvaru, taču pirmās ceturtdaļas gaitā “Avtodor” basketbolistiem izdevās panākt neizšķirtu. “Enisey” pirmā ceturkšņa izskaņā izdevās iekrāt triju punktu pārsvaru, kuru mājinieki arī noturēja arī visa maču gaitu, palielinot to brīžiem līdz deviņu un astoņu punktu atstatumam. Saratovas kluba basketbolistiem tā arī neizdevās ne reizi izvirzīties vadībā šajā mačā.

Bērziņš laukumā pavadīja 20 minūtēs un 48 sekundēs, kuru laikā realizēja vienu no trijiem divpunktu metieniem un garām aizmeta abus tālmetienus, gūstot divus punktus. Latviešu centra pozīcijas spēlētāja kontā arī izcīnītas piecas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un divi bloķēti metieni.

Zaudētājiem rezultatīvākais ar 21 gūto punktu bija Markels Stārkss, bet uzvarētāju rindās 15 punktus iemeta Tomislavs Zubčičs.

Jau vēstījām, ka šīs nedēļas sākumā Bērziņš pievienojās Saratovas klubam. Līgums noslēgts uz pusotru mēnesi, jo Bērziņš nolīgts tādēļ, ka “Avtodor” bija nepieciešams savainotā Aizeja Hiksa aizstājējs, vēstīts vienības mājaslapā.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Khimki” vienību. CSKA basketbolisti Vienotajā līgā triumfējuši astoņas sezonas pēc kārtas.

Itālija

Latviešu basketbolists Ingus Jakovičs sestdien izcēlās ar 14 punktiem Itālijas A sērijas spēlē, nespējot glābt savu komandu Varēzes “Openjobmetis” no zaudējuma.

Varēzes vienība viesos ar rezultātu 80:87 (22:21, 12:19, 21:17, 25:30) piekāpās Boloņas “Segrafedo Virtus”.

Jakovičs, kurš pagājušajā nedēļā nopelnīja pilnvērtīgu līgumu līdz sezonas beigām, šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes un 42 sekundes, to laikā gūstot 14 punktus. Basketbolists grozā raidīja vienīgo divpunktu metienu, trīs no 11 tālmetieniem un trīs no četriem “sodiņiem”. Tāpat spēlētāja rēķinā viena atlēkusī bumbu un viena rezultatīva piespēle. Jakovičs spēli pabeidza ar pozitīvu +/- rādītāju 2.

Rezultatīvākais Varēzes komandā ar 27 punktiem bija Džošs Majo, kurš arī atdeva četras rezultatīvas piespēles.

Varēzes basketbolisti sezonas pirmajās četrās spēlēs svinējuši divas uzvaras, kas ļauj ieņemt septīto vietu turnīra tabulā.

Artūra Strautiņa pārstāvētā Triestes “Alma” savā laukumā ar 76:74 (26:20, 20:19, 18:22, 12:13) pieveica Brešas “Germani Basket”.

Artūrs Strautiņš laukumā pavadīja 13 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā guva septiņus punktus, metot ar simtprocentīgu precizitāti un realizējot vienīgo trīspunktu metienu, kā arī četrus soda metienus. Vēl Latvijas basketbolista kontā trīs atlēkušās bumbas, +/- rādītājs -5 un lietderības koeficients 14.

Spānija

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā sestdien punktus neguva, bet viņa pārstāvētā Badalonas “Joventut” izcīnīja pirmo uzvaru šīs sezonas sacensībās.

Badalonas “Joventut” savā laukumā ar 78:76 (17:18, 17:25, 28:15, 16:18) pieveica Madrides “Movistar Estudiantes” vienību.

Žagars piecās minūtēs un 34 sekundēs laukumā palika bez punktiem, garām grozam raidot divus trīspunktu metienus. Latvijas basketbolistam arī trīs atlēkušās bumbas un lietderības koeficients mīnus divi.

Pēc piecām spēlēm Spānijas čempionātā “Joventut” ar vienu uzvaru atstājusi pēdējo 18.vietu, pakāpjoties par vietu augstāk. Mālmaņa pārstāvētā “Coosur Real Betis” ar bilanci 1-3 ierindojas 15.vietā, bet Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” ar trim panākumiem četros mačos ieņem ceturto vietu.