Bērziņam desmit punkti komandas zaudējumā

20/04/2022 19:15
Jānis Bērziņš

Grieķija

Latvijas basketbolists Jānis Bērziņš trešdien Grieķijas čempionāta spēlē izbraukumā guva desmit punktus “Larisa” zaudējumā Atēnu “Panathiniakos”. “Larisa” viesos piekāpās “Panathiniakos” ar 67:98 (20:17, 15:32, 15:24, 17:25).

Bērziņš laukumā pavadīja 25 minūtes un 16 sekundes, grozā raidot vienu no diviem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un divus no trim soda metieniem. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja piecas piezīmes un tika pie otra sliktākā spēlē +/- rādītāja -26. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Džeremijs Evenss, bet “Larisa” rindās Stefens Mūdijs guva 16 punktus.

“Larisa” Grieķijas čempionātā ar deviņām uzvarām 20 spēlēs ieņem devīto vietu 13 komandu konkurencē. Sezonas pirmo pusi Bērziņš aizvadīja Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā Manrezas “Baxi”.

Vācija

Latvijas basketbolists Mārtiņš Laksa trešdien Vācijas bundeslīgas mačā guva astoņus punktus Gīsenes “46ers” zaudējumā savā laukumā Artūra Žagara pārstāvētajai Braunšveigas “Lowen” komandai. Gīsenes basketbolisti mājās piekāpās “lauvām” ar 66:82 (24:25, 17:24, 9:22, 16:11).

Laksa 18 minūtēs un 41 sekundē trāpīja divus un trim tālmetieniem un abus soda metienus, bet nerealizēja vienīgo divpunktu metienu. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, vienreiz pārķēra bumbu, vienreiz kļūdījās, nopelnīja vienu personisko piezīmi, kā arī spēli beidza ar efektivitātes koeficientu septiņi un komandā dalītu otru sliktāko +/- rādītāju -13. Žagars uzvarētāju rindās 19 minūtēs un 38 sekundēs guva piecus punktus, trāpot grozā vienu no četriem divpunktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem, bet visi trīs viņa tālmetieni nebija precīzi. Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, sešreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz pārķēra bumbu, trīsreiz kļūdījās, kā arī iekrāja efektivitātes koeficientu pieci un sliktāko +/- rādītāju komandā -6. Mājiniekiem 19 punktus guva Kendels Makolums, bet viesiem 14 punkti Davida Krēmera kontā.

Vircburgas “s.Oliver” bez Aigara Šķēles pieteikumā izbraukumā ar 82:88 (28:14, 15:24, 21:25, 18:25) piekāpās Kemnicas “Niners”. Viesu rindās Kemerons Hants guva 19 punktus, bet uzvarētājiem 18 punktus un desmit rezultatīvas piespēles sakrāja Frencs Masenats. Aigara Šķēles pārstāvētā Vircburgas “s.Oliver” ar 12 panākumiem 30 dueļos ir 11., Artūra Žagara pārstāvētā Braunšveigas “Lowen” ar 11 uzvarām 30 mačos ir 13.vietā, bet Mārtiņa Laksas pārstāvētā Gīsenes “46ers”, kas iekrājusi bilanci 6-23, ir pēdējā vietā 18 komandu vidū.

Itālija

Latvijas basketbolists Artūrs Strautiņš trešdien Boloņā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa pirmajā finālspēlē guva astoņus punktus, taču Redžo Emīlijas “UnaHotels” cieta zaudējumu. Finālā Redžo Emīlijas vienība savā laukumā ar 69:72 (18:19, 16:21, 13:23, 22:9) piekāpās Stambulas “Bahcešehir Koleji”.

Strautiņš laukumā bija 34 minūtes un 47 sekundes, realizējot divus no sešiem tālmetieniem un abus soda metienus, bet garām aizmetot visus četrus divpunktu metienus. Latvijas basketbolists arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un vienreiz pārkāpa noteikumus, kā arī tika pie komandā labākā +/- rādītāja +5 un efektivitātes koeficienta astoņi. Artjoms Butjankovs šī turnīra pieteikumā nav iekļauts un spēlē tikai Itālijas čempionātā.

“UnaHotels” rindās Andrea Činčarīni guva 20 punktus un sakrāja deviņas rezultatīvas piespēles, bet Džastins Bleiks Džonsons palīdzēja ar 16 gūtajiem punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām. Atbildes spēle pēc nedēļas notiks Stambulā. FIBA Eiropas kauss ir rangā ceturtais turnīrs Vecajā kontinentā.