Bērziņam divi precīzi tālmetieni komandas uzvarā Grieķijā, Strēlnieks iekļūst Lietuvas līgas pusfinālā

11/05/2022 21:25
Jānis Bērziņš

Grieķija

Latvijas basketbolists Jānis Bērziņš trešdien guva sešus punktus “Larisa” uzvarā savā laukumā Grieķijas čempionāta spēlē. “Larisa” mājās apspēlēja Patras “Promitheas” ar 84:77 (19:16, 25:14, 17:22, 23:25).

Bērziņš laukumā pavadīja 15 minūtes un 20 sekundes, grozā raidot divus no četriem tālmetieniem, bet grozam garām lidojot vienīgajam divpunktu metienam. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi pretiniekam un tika pie otra labākā +/- rādītāja spēlē 15. Uzvarētājiem Teodors Zars guva 15 punktus, bet viesiem rezultatīvākais ar 20 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Treviss Simpsons.

“Larisa” Grieķijas čempionātā ar 11 uzvarām 232 spēlēs ieņem septīto vietu 13 komandu konkurencē. Sezonas pirmo pusi Bērziņš aizvadīja Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā Manrezas “Baxi”.

Lietuva

Latvijas basketbolista Jāņa Strēlnieka Kauņas “Žalgiris” trešdien izcīnīja uzvaru Lietuvas Basketbola līgas (LKL) ceturtdaļfināla izšķirošajā mačā un iekļuva nākamajā kārtā. “Žalgiris” savā laukumā ar rezultātu 89:60 (23:14, 16:13, 33:17, 17:16) pārspēja Toma Leimaņa Klaipēdas “Neptūnas”, sērijā līdz trīs uzvarām gūstot panākumu ar 3-2.

Strēlnieks laukumā bija sešas minūtes un 55 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus, realizējot pa vienam divu punktu metienam un tālmetienam. Viņš arī tika pie divām atlēkušajām bumbām, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pa reizi pazaudēja un pārtvēra bumbu, sakrāja +/- rādītāju +1 un efektivitātes koeficientu deviņi.

Tikmēr otrā komandā Leimanis, kurš laukumā devās sākuma pieciniekā, spēlēja 15 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā punktus neguva, taču izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, tika pie trīs rezultatīvām piespēlēm, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu piespēli, trīs reizes pārkāpa noteikumus un noslēdza maču ar negatīvu +/- rādītāju -5 un efektivitātes koeficientu viens. Uzvarētāju rindās 15 punktus guva Nilss Gifijs, kamēr Klaipēdas vienībā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Deivids Gaiļus.

Pusfinālā “Žalgiris” stāsies pretī Kaspara Bērziņa Panevēžas “Lietkabelis”.