Bērziņš sasniedz pusfinālu PK posmā Pekinā

08/12/2023 10:11
Nokopēts
Reinis Bērziņš

Latvijas sportists Reinis Bērziņš piektdien Pekinā sasniedza pusfinālu 1500 metru distancē Pasaules kausa šorttrekā trešajā posmā.

Ceturtdaļfinālā Bērziņš savā slidojumā bija ātrākais finišējot pēc divām minūtēm un 21,751sekundes. Kopumā latvietis sasniedza ceturto ātrāko laiku no 39 finišējušiem sportistiem. Tikmēr 500 metru distancē Bērziņš un Roberts Krūzbergs sasniedza ceturtdaļfinālu.

Priekšsacīkstēs Krūzbergs savā slidojumā bija ātrākais ar laiku 40,644 sekundes, bet pirmajā kārtā viņš savā slidojumā finišēja otrais pēc 40,930 sekundēm, kas garantēja vietu ceturtdaļfinālā. Tikmēr Bērziņš pirmajā kārtā dienas otrajās sacensībās 500 metros savā slidojumā bija otrais, finišējot pēc 40,124 sekundēm. Krūzbergs ceturtdaļfinālu sasniedza arī 1000 metru distancē, kur pirmajā kārtā savā slidojuma ar laiku minūte un 28,084 sekundes bija ātrākais.

Ceturtdaļfināli 500 metros un pusfināls 1500 metros norisināsies sestdien.

Pirmie divi posmi norisinājās Monreālā, latviešiem sezonas labākos rezultātus uzrādot pirmajā no tiem. Bērziņš izcīnīja trešo vietu 1500 metros, bet Krūzbergs bija ceturtais 1000 metru otrajā distancē. Iepriekšējā sezona Krūzbergam un Bērziņam bija labākā viņu karjerās, kā arī visu laiku veiksmīgākā Latvijas šorttreka vēsturē Pasaules kausa sacensībās.

Krūzbergs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Monreālā uzvarēja 1000 metros un sagādāja Latvijai pirmo zelta godalgu šāda ranga sacensībās. Viņš šajā distancē aizvadītajā sezonā izcīnīja arī pārējo divu kalumu medaļas – vienu sudraba un divas bronzas godalgas. Savukārt Bērziņš izcīnīja divas bronzas medaļas 1500 metru sacensībās.

Sezonas kopvērtējumā Krūzbergs Pasaules kausa sacensībās bija trešais 1000 metru distancē un – astotais visu disciplīnu summā, bet Bērziņš 1500 metros bija ceturtais un summā ierindojās 13.pozīcijā.

Pasaules kausa sezona turpināsies decembrī ar posmu Seulā, bet noslēgsies februārī ar etapiem Drēzdenē un Gdaņskā. Pasaules čempionāts notiks martā Roterdamā, kamēr Eiropas meistarsacīkstes iecerētas janvārī Gdaņskā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām