Betmens prezentē NHL plānu, divām latviešu pārstāvētajām komandām sezona noslēgusies

Gerijs Betmens, sportazinas.com
Gerijs Betmens | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komisārs Gerijs Betmens atklājis sezonas atsākšanas plānu. Ar līgas lēmumu regulārais turnīrs ir noslēdzies, savukārt cīņu par Stenlija kausu turpinās 12 labākās komandas no katras konferences.

Par šādu shēmu iepriekš ziņoja TSN apskatnieks Frenks Seravali. Komandu pozīcijas tiks noteiktas pēc sakrāto punktu procenta. Tas nozīmē, ka otrajā posmā piedalīsies divas latviešu hokejistu pārstāvētās komandas – Teodora Bļugera Pitsburgas “Penguins” un Elvja Merzļikina Kolumbusas “Blue Jackets”. Savukārt Zemgus Girgensona Bufalo “Sabres” un Rūdolfa Balcera Otavas “Senators” 24 komandu turnīrā nespēlēs.

Katras konferences visi pārstāvji savus mačus aizvadīs vienā pilsētā, kas tiks atzīta par drošu. Divas pilsētas tiks paziņots vēlāk. Katras komandas delegācijā nedrīkst būt vairāk par 50 cilvēkiem.

Otrajā posmā jūnija sākumā klubi varēs atsākt treniņus savās arēnās, tie būs brīvprātīgi. Savukārt trešajā posmā (ne agrāk par 1. jūliju) komandām būs atļauts sākt pilnvērtīgas nometnes. Ceturtajā posmā čempionāts atsāksies ar 24 vienību turnīru. Pagaidām tā datumi nav zināmi.

Turnīrs sāksies ar “play-in” sērijām līdz 3 uzvarām – katras konferences 5. komanda spēkosies ar 12., 6. – ar 11., 7. – ar 10, bet 8. – ar 9. Šo pāru uzvarētāji iekļūs nākamajā kārtā, kur viņu gaidīs konferenču četras spēcīgākās vienības. Kamēr notiks “play-in” sērijas, katras konferences Top-4 klubi spēkosies viena apļa turnīrā par iespēju saglabāt vai uzlabot reitingu.

Šajā “play-in” kārtā Bļugera pārstāvētā “Penguins” (5. vieta konferencē) aizvadīs sēriju pret Monreālas “Canadiens” (12.), bet Merzļikina pārstāvētā “Blue Jackets” (9.) – pret Toronto “Maple Leafs” (8.).

Zināms, ka Stenlija kausa fināla un konferenču finālu sērijas tiks aizvadītas līdz četrām uzvarām. Par konferenču ceturtdaļfināliem un pusfināliem lēmums vēl nav pieņemts, tur ir divi varianti – līdz trīs vai līdz četriem panākumiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par