Bez darba esošais Vengers atgriežas futbolā

Arsēns Vengers, sportazinas.com
Arsēns Vengers | Foto: Reuters

Par Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas () futbola globālās attīstības vadītāju trešdien iecelts labi zināmais .

Tiek vēstīts, ka bijušais Londonas “Arsenal” treneris Vengers piedāvājumam piekritis tikai divus mēnešus pēc tam, kad šī vakance tika izziņota. Tāpat viņš pagājušajā nedēļā iesaistījās pārrunās par Minhenes “Bayern” kluba vadīšanu.

FIFA norādīja, ka Vengers pārraudzīs Starptautiskās Futbola asociācijas padomes (IFAB) darbu, kā arī treneru programmas un spēļu tehnikas analītiku FIFA turnīros. Tāpat plānots, ka Vengers palīdzēs izveidot programmu, kas motivētu pieredzējušus vai bijušos futbolistus iesaistīties futbola menedžmentā.

“Zinu, ka varu dot savu pienesumu šajā jautājumā,” teica Vengers, paužot viedokli par FIFA mērķi attīstīt futbolu visā pasaulē. “Ielikšu visu savu enerģiju tajā.”

Gandarīts par savu jauno kolēģi bija FIFA prezidents Džanni Infantīno. “Vengera neizsmeļamā pieredze un kaisle vairākos ar futbolu saistītajos jautājumos padara viņu par īpašu un cienījamu personu futbola apritē.”

Vengers nekavējoties ieņems Marko van Bastena vietu, kurš līdz pērnā gada oktobrim bija FIFA tehniskais direktors. Speciālists pagājušajā gadā noslēdza savu 22 gadu darbu “Arsenal” klubā un vēlāk kļuva par medija “beIN Sport” analītiķi.

Ar Vengeru pie stūres londonieši 22 gadu laikā izcīnīja trīs Anglijas čempiontitulus un septiņas reizes triumfēja Anglijas Futbola asociācija (FA) Kausa izcīņā. Tāpat “Arsenal” speciālista vadībā 2006.gadā aizkļuva līdz UEFA Čempionu līgas finālam, kurā gan piedzīvoja zaudējumu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par