Bez izmaiņām – noraidīts Dubuā protests par zaudējumu Usikam

14/10/2023 10:36
Nokopēts
Daniels Dubuā un Oleksandrs Usiks

Pasaules Boksa asociācija (WBA) noraidījusi britu boksera Daniela Dubuā (19-2) protestu par zaudējumu ukrainim Oleksandram Usikam (21-0).

Jāatgādina, ka Usiks augusta beigās Vroclavā ar nokautu uzvarēja Dubuā un nosargāja WBA, IBF, WBO un IBO čempiona jostas smagajā svarā. Lai gan titulētais ukrainis kontrolēja cīņas gaitu, diskutabla epizode notika piektajā raundā, kad pēc Dubuā sitiena uz ringa grīdas nonāca arī Usiks, taču tiesneša ieskatā tas bija sitiens zem jostas vietas un netika skaitīts kā nokdauns.

Jau uzreiz pēc cīņas beigām Dubuā pauda sašutumu par situāciju, bokserim piebalsoja arī viņa promouters Frenks Vorens, kurš parūpējās par oficiālas sūdzības iesniegšanu WBA ar mērķi, lai cīņa tiktu pasludināta par nenotikušu (“no contest”) un Dubuā ar Usiku aizvadītu obligātu revanša cīņu.

WBA gan nākusi klajā ar ziņojumu, ka cīņas tiesnesis Luiss Pabons bija pieņēmis pareizo lēmumu un iznākums netiks mainīts. WBA šo lietu bija arī nosūtījusi Starptautiskajai Tiesnešu komitejai, kas arī konstatēja, ka nav neapstrīdamu pierādījumu, ka Pabona sākotnējais lēmums par Dubuā sitienu Usikam bija nepareizs.

Ja par Dubuā karjeras tuvākajiem plāniem informācijas vēl nav, tad liels duelis paredzēts Usikam – ukrainis ir vienojies par cīņu ar Taisonu Fjūriju, kurā apvienotas tiks visas četras prestižākās čempionu jostas smagajā svarā.

Usiks: Šorti bija uzvilkti par augstu? Varu boksēt arī bez tiem

Dubuā: Es tiku apkrāpts – man šobrīd vajadzētu būt pasaules čempionam

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām