Bez mājinieku uzvarām – “Real” gūst panākumu Belgradā un panāk 2-2 sērijā

04/05/2023 23:59
Partizan pret Real

Madrides “Real” un Telavivas “Maccabi” ceturtdien izcīnīja uzvaras ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla sēriju ceturtajos mačos, cīņā par iekļūšanu finālčetrinieka turnīrā panākot izšķirošo spēli.

Madrides vienība izbraukumā ar rezultātu 85:78 (27:15, 18:27, 16:13, 24:23) pārspēja Belgradas “Partizan”, izcīnot otro panākumu pēc kārtas un sērijā līdz trīs uzvarām panākot neizšķirtu 2-2. “Real” rindās Valters Tavarešs tika pie 15 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un 11 izprovocētiem sodiem, tikpat punktus guva Adams Hanga, bet pie 14 punktiem tika Džanans Musa un Gabriels Deks. Belgradas vienību no otrās neveiksmes pēc kārtas savā laukumā neglāba Zeka Līdeja 25 gūtie punkti.

Savukārt Telavivas “Maccabi” izbraukumā ar rezultātu 104:69 (17:24, 30:12, 32:17, 25:16) sagrāva “Monaco” un sērijā izlīdzināja rezultātu 2-2. Mājinieku panākumu sekmēja Lorenso Brauns, kurš izcēlās ar 22 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm, bet 19 punktus pievienoja Veids Boldvins. Monako komandas labā 13 punktus guva Maiks Džeimss, kurš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Dienu iepriekš trešo neveiksmi ceturtdaļfinālā pret “Barcelona” piedzīvoja Rolanda Šmita pārstāvētā Kauņas “Žalgiris” un neiekļuva finālturnīrā. Kauņas “Žalgiris” ar 19 uzvarām 34 spēlēs ieņēma septīto vietu, bet Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” ar bilanci 18-16 palika devītā, izslēgšanas spēlēm nekvalificējoties.

Arī šajā sezonā Eirolīgā spēlē 18 komandas, kuras aizvada divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas finālčetrinieka turnīrs no 19. līdz 21.maijam norisināsies “Žalgiris” mājvietā Kauņā. Iepriekšējā sezonā par čempioni tika kronēta Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālcīņā Belgradā ar 58:57 uzveica Madrides “Real”, turnīrā uzvarot otro sezonu pēc kārtas.