Bez vakcīnas pret Covid-19 Tokijas olimpisko spēļu norise ir mazticama

Olimpiskā lāpa, sportazinas.com
Olimpiskā lāpa | Foto: SOK

Bez vakcīnas, kas spētu ārstēt koronavīrusu, Tokijas Olimpiādes norise ir mazticama, piektdien paziņoja Edinburgas Universitātes profesore Devi Sridhara, vēsta Lielbritānijas raidorganizācija BBC.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji šonedēļ aizvadīja valdes sēdi, kurā vēlreiz tika uzsvērts Olimpiādes norises nozīmīgus pasaules mērogā.

Šajā sēdē SOK Koordinācijas komitejas vadītājs Džons Koatess arī pauda, ka, viņaprāt, koronavīruss tāpat varētu atstāt ietekmi uz Olimpiādi, neraugoties uz faktu, ka tā ir pārcelta par gadu.

Koatess ceturtdien preses konferencē norādīja, ka lielākās problēmas varētu sagādāt lielās masas un sportistu testēšana. Šajos jautājumos SOK palīdzīgu roku sniegtu Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Tikmēr Edinburgas Universitātes profesore Sridhara, kura specializējusies globālās veselības nozarē, uzsvēra, ka vakcīnas izgudrošana “mainītu spēles ritējumu”.

“Jau tagad dzirdam, ka zinātnieki ir tuvu vakcīnas radīšanai. Biju pārsteigta, jo domāju, ka tās radīšanai ir nepieciešams gads vai pusotrs,” teica profesore. “Pieļauju, ka vakcīna plašākas publikas rokās varētu nonākt ātrāk nekā sākotnēji tika prognozēts.”

“Ja nākamā gada laikā atradīsim vakcīnu, Olimpiādes norise kļūst reālāka. Visiem pieejama, par atbilstošu cenu un efektīva – šāda vakcīna mainītu spēles norisi. Taču gadījumā, ja šāds izrāviens zinātnē netiek piedzīvots, šaubos, ka olimpiskās spēles notiks plānotajā laikā.”

Profesore arī norādīja, ka SOK rīkojusies pareizi, pārceļot Olimpiādi par gadu, tai pat laikā negarantējot to norisi.

“Domāju, ka rīkojamies pareizi… Šajā situācijā labāk atbalstīt zinātni, sabiedrību un iekrāt pieredzi. Ilgtermiņā raugoties, skaidrs, ka šo visu uzveikt spēs vienīgi zinātne,” uzsvēra Sridhara.

SOK un Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji ceturtdien paziņoja, ka ir izveidota Apvienotā vadības komiteja, kuras tiešais pienākums ir parūpēties par četrgades notikuma norisi. Šo komiteju vadīs Koatess un “Tokija 2020” organizatoru komitejas prezidents Joširo Mori.

Savukārt Japānas valdība ārkārtas stāvokli valstī pagarinājusi līdz 6.maijam, jo koronavīruss atkal pieņēmies spēkā.

Jau ziņots, ka Tokijas olimpiskās spēles nākamvasar norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam jeb tajā pašā laika periodā, kad bija paredzētas šovasar.

Kopš 1948.gada vasaras olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Lai gan olimpiskās spēles pieredzēja boikotus, teroraktus un protestus, tās ne reizi netika pārceltas, taču šoreiz koronavīrusa straujā izplatība pasaulē liegs sportistiem šovasar pulcēties Tokijā.

Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles un visos gadījumos tas notika kara dēļ.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par