Balcers “norauj jumtu” Norvēģijā un kaldina uzvaru ar 8:0, Ķēniņš rezultatīvs Šveicē

25/11/2020 10:12
Rūdolfs Balcers

Norvēģija

Latvijas izlases uzbrucējs Rūdolfs Balcers otrdien Norvēģijas čempionāta spēlē guva divus vārtus un nopelnīja tikpat rezultatīvas piespēles, palīdzot savai komandai Stavengeras “Oilers” izcīnīt graujošu uzvaru pret līgas vājāko klubu.

“Oilers” viesos ar 8:0 (3:0, 2:0, 3:0) sagrāva “Narvik”, sagādājot tai jau 12.neveiksmi pēc kārtas.

Balcers laukumā pavadīja 16 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā guva divus vārtus un divreiz rezultatīvi piespēlēja. Uzbrucējs pa vārtiem meta sešas reizes, uzvarēja 67% iemetienu un spēli noslēdza ar iespaidīgu lietderības koeficientu +5.

Latvijas izlases uzbrucējs jau trešo spēli pēc kārtas guva savas komandas uzvaras vārtus, jo pirmā perioda trešajā minūtē viņš realizēja skaitlisko vairākumu.

Balcers guva arī “Oilers” septītos vārtus, bet rezultatīvi piespēlēja trešajā un piektajā “golā”.

Vēl četrus punktus bez Balcera iekrāja arī Daniels Boens Roksets, kura rēķinā četras rezultatīvas piespēles.

Abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē “Oilers” bija pārāka ar 6:2, taču Balcers palika bez punktiem.

Balcers šosezon deviņās spēlēs izcēlies ar sešiem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. “Oilers” rindās Balcers ir otrs rezulatīvākais hokejists.

“Oilers” ar 21 punktu 13 spēlēs Norvēģijas čempionātā ieņem piekto vietu starp desmit komandām.

Balcers pēdējo reizi “Oilers” komandā spēlēja 2015./16.gada sezonā. Togad viņš arī otro reizi pēc kārtas tika kronēts par Norvēģijas čempionu, bet “Oilers” tas bija jau piektais tituls pēc kārtas. Arī gadu vēlāk “Oilers” svinēja uzvaru vietējā čempionātā.

Jau ziņots, ka Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Otavas “Senators” pēc jauna viena gada līguma noslēgšanas ar latviešu uzbrucēju Rūdolfu Balceru izīrējusi viņu Stavangeras “Oilers”, kurā latvietis jau spēlēja pirms došanās uz Ziemeļameriku. Balcers būtu pievienojies Norvēģijas klubam jau agrāk, taču to aizkavēja sarunas ar Otavas “Senators” pa jauno līgumu.

Šveice

Latvijas hokeja uzbrucējs Ronalds Ķēniņš otrdien atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm Šveices augstākās līgas (NLA) spēlē, viņa pārstāvētajai “Lausanne” komandai svinot uzvaru pirmajā mačā pēc atgriešanās no karantīnas.

Lozannas hokejisti savā laukumā ar rezultātu 6:1 (3:0, 3:0, 0:1) pārspēja “Fribourg – Gotteron” komandu.

Pēc izlašu pārtraukuma “Lausanne” komandai līdz 21.novembrim tika piemērota karantīna, tādējādi Ķēniņa pārstāvētā vienība nebija spēlējusi kopš 1.novembra.

Ķēniņš otrdien atzīmējās ar rezultatīvām piespēlēm komandas otrajos un piektajos vārtos. Šajā mačā viņš uz ledus pavadīja 14 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, tika pie divām soda minūtēm un pozitīva lietderības koeficienta +3.

Turpretī zaudējumu cieta vārtsarga Ivara Punnenova, kā arī uzbrucēju Toma Andersona un Riharda Melnalkšņa pārstāvētā Langnau “Tigers”, kas viesos ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) atzina Cīrihes “Lions” pārākumu.

Punnenovs atvairīja 34 no 36 pretinieku mestajām ripām, Andersons 11 minūtēs un 58 sekundēs vienu reizi meta pa vārtiem, bet Melnalksnis uz ledus pavadītajās astoņās minūtēs un 21 sekundē bloķēja vienu metienu un uzvarēja abos iemetienos. Abiem latviešu laukuma spēlētājiem lietderības koeficients bija neitrāls.

Tāpat laukumu ar nolaistām galvām atstāja uzbrucējs Deniss Smirnovs un Ženēvas “Servette”, kas viesos ar 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) piekāpās “Lugano”.

Smirnovs uz ledus pavadīja 11 minūtes un vienu sekundi, vienu reizi meta pa vārtiem, uzvarēja astoņos no desmit iemetieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta. Aizsargs Sandis Smons palika ārpus pieteikuma.

“Lausanne” ar 25 punktiem 11 spēlēs ieņem otro vietu, “Servette” ar 19 punktiem 11 mačos ir sestā, bet “Tigers” ar astoņiem punktiem 11 dueļos ir priekšpēdējā starp 12 komandām.

Iepriekšējā sezonā NLA turnīrs noslēdzās pēc regulārā čempionāta, tādējādi otro reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1940.gada netika kronēts Šveices čempions hokejā.

Čehija

Latvijas hokeja izlases aizsargs Uvis Balinskis otrdien Čehijas čempionāta spēlē izcēlās ar gūtiem vārtiem, kamēr viņa tautietis Māris Bičevskis palika bez rezultativitātes punktiem 15 vārtu mačā.

Litvīnovas “Verva” mājās ar 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 2:1) “bullīšos” uzvarēja “Olomouc”.

Balinskis laukumā pavadīja nedaudz vairāk nekā 21 minūti un guva sava komandas trešos vārtus, spēlējot skaitliskajā vairākumā. Aizsargs arī izdarīja septiņus metienus pa vārtiem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Cits Latvijas izlases aizsargs Oskars Cibuļskis šai spēlei nebija pieteikts.

Septītajā “bullīšu” kārtā Litvīnovas komandai uzvaru atnesa Martina Hanzla gūtie vārti.

Citā spēlē Bičevska pārstāvētā “Mlada Boleslav” mājās ar 11:4 (5:0, 2:1, 4:3) sagrāva Karlovi Vari “Energia”.

Bičevskis laukumā pavadīja 13 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā reizi meta pa vārtiem un iekrāja negatīvu lietderību -1. Tāpat viņš uzvarēja divus no četriem iemetieniem.

Uzvarētāju labā četrus vārtus iemeta Dāvids Štjastnijs.

Ralfa Freiberga pārstāvētā Brno “Kometa” savā laukumā ar 2:3 (0:1, 1:0, 1:2) piekāpās “Vitkovice”.

Aizsargs nospēlēja 15 minūtes un 56 sekundes, izdarīja vienu metienu pa vārtiem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Savukārt Guntis Galviņš nebija atrodams Tršinecas “Ocelārži” pieteikumā, kas viesos ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) uzvarēja Hradeckrālovas “Mountfield”

Ar vārtiem un rezultatīvu piespēli latvieša pārstāvētajā klubā izcēlās Matejs Stranskis un Martins Ružička.

Šosezon Čehijas spēcīgākajā līgā spēlē 14 komandas. Covid-19 pandēmijas dēļ vienības aizvadījušas atšķirīgu spēļu skaitu – no 11 līdz 14 mačiem. No latviešu komandām visaugstāk tabulā ir “Ocelārži”, kas ar 30 punktiem 11 spēlēs ieņem otro vietu. “Mlada Boleslav” ar 19 punktiem 12 spēlēs ir septītā, Freiberga klubs 11 dueļos ar 11 punktiem atrodams divas pozīcijas zemāk, bet “Verva” ar šādu pašu bilanci aizņem 11.vietu.