Bičevska pārstāvētais klubs Čehijā svin uzvaru ceturtdaļfināla spēlē

18/03/2021 22:56
Māris Bičevskis

Čehija

Latvijas hokejista Māra Bičevska pārstāvētā Čehijas ekstralīgas komanda “Mlada Boleslav” ceturtdien izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla pirmajā spēlē izcīnīja uzvaru. “Mlada Boleslav” mājās ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Pardubices “Dinamo”. Sērijā līdz četrām uzvarām “Mlada Boleslav” ir vadībā ar 1-0.

Bičevskis šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 33 sekundes, kuru laikā pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 13 no 24 iemetieniem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Uzvaras vārtus spēles 35.minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, guva Adams Zborils. Tikmēr 23 sekundes līdz spēles beigām ripu tukšos vārtos raidīja Martins Sevcs.

Pagājušajā nedēļā “Mlada Boleslav” vienība paziņoja, ka ar Bičevski līgumu pagarinājusi uz vēl vienu sezonu. “Mlada Boleslav” no izslēgšanas spēļu pirmās kārtas bija brīva. Pirmo kārtu nepārvarēja Oskara Cibuļska un Uvja Balinska pārstāvētā Litvīnovas “Verva”, kas sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 piekāpās Hradeckrālovas “Mountfield”. Gunta Galviņa pārstāvētā komanda Ostravas “Vītkovice Ridera” sērijā ar 1-3 zaudēja Brno “Kometa”.

Sestdien pirmo ceturtdaļfināla spēli aizvadīs arī Ralfa Freiberga pārstāvētā Tršinecas “Ocelārži”, kura sērijā līdz četrām uzvarām lūkos pieveikt “Kometa”. No pirmās kārtas “Ocelārži” bija brīva. Čehijas ekstralīgā šosezon spēlē 14 komandas, no kurām četras pirmās nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, nākamās astoņas sacentās astotdaļfinālā, bet divas pēdējās “play-off” neiekļuva.

Šveices

Latvijas hokejists Ronalds Ķēniņš ceturtdien Šveices augstākās līgas (NL) spēlē izcēlās ar rezultatīvu piespēli un palīdzēja “Lausanne” izcīnīt uzvaru pār Langnauas “Tigers”, kuras vārtos Ivars Punnenovs atvairīja 23 metienus.

“Tigers” mājās “Lausanne” komandai piekāpās ar 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Ķēniņš astotajā minūtē rezultatīvi piespēlēja Korijam Emertonam mača pirmo vārtu guvumā. Latvijas hokejists šajā spēlē laukumā pavadīja 16 minūtes un 30 sekundes, no kurām divas minūtes un 16 sekundes nospēlētas vairākumā. Uzbrucējs vienreiz meta pa vārtiem, trīsreiz bloķēja pretinieku metienu un nopelnīja divas soda minūtes.

Pretinieku rindās Punnenovs atvairīja 92% metienu. Uzbrucējs Rihards Melnalksnis Langnauas vienībā spēlēja desmit minūtes un 31 sekundi. vienreiz metot pa vārtiem un zaudējot divos iemetienos, bet uzbrucējs Toms Andersons 12 minūtēs un 25 sekundēs laukumā 23 sekundes spēlēja mazākumā un vienreiz meta pa vārtiem. Keijo Veibels 22.minūtē izlīdzināja rezultātu, bet uzvaras vārtus sešas minūtes vēlāk vairākumā guva Deniss Malgins.

Citā mačā Ženēvas “Servette” savā laukumā ar 3:4 (0:2, 1:1, 2:1) atzina “Bern” pārākumu. Mājiniekiem Deniss Smirnovs laukumā pavadīja piecas minūtes un 59 sekundes, uzvarot trijos no sešiem iemetieniem. Uzvarētāju labā divus vārtus guva Saimons Mozers.

No Latvijas hokejistu pārstāvētajām komandām vislabāk sokas Denisa Smirnova un Sanda Smona pārstāvētajai Ženēvas “Servette” vienībai, kas ar 76 punktiem 43 mačos ieņem trešo vietu. “Lausanne” ar 74 punktu 42 cīņās ir piektā, bet “Tigers” ar 30 punktiem 43 spēlēs ir pēdējā starp 12 vienībām. Iepriekšējā sezonā NL turnīrs noslēdzās pēc regulārā čempionāta, tādējādi otro reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1940.gada netika kronēts Šveices čempions hokejā.