Bičevskim ”hat-trick” Čehijā, vārti arī Bukartam un Kuldam

09/08/2018 22:36
Māris Bičevskis, Sportazinas.com

Turpinot gatavošanos jaunajai sezonai, šodien ar rezultatīvu sniegumu pārbaudes spēlēs izcēlās vairāki latviešu hokejisti. Čehijā ar trim precīziem metieniem jeb ”hat-trick” atzīmējās Māris Bičevskis, bet pa reizei precīzi bija Roberts Bukarts un Edgars Kulda.

Māris Bičevskis izcēlās ar trim gūtiem jeb ”hat-trick”, palīdzot Hradenckrāloves ”Mountfield” mājās ar 5:4 papildlaikā pieveikt Prāgas ”Sparta” hokejistus. Trešajā maiņā spēli uzsākušais Bičevskis 16. minūtē realizēja skaitlisko vairākumu un palīdzēja samazināt ”Mountfield” starpību līdz vienam vārtu deficītam (1:2). Otrās trešdaļas vidū Bičevskis guva otros vārtus mājinieku labā un panāca 2:4. Savukārt nedaudz vairāk nekā četras minūtes līdz pamatlaika beigām viņš noformēja sev ”hat-trick” un izlīdzināja rezultātu – 4:4. Tikmēr Cibuļskis darbojās otrajā aizsargu pāri un ar rezultatīvām darbībām neizcēlās.

Edgars Kulda atzīmējās ar gūtiem vārtiem un palīdzēja Zlīnas ”Aukro Berani”, kuras rindās spēlē arī latviešu aizsargs Ralfs Freibergs, ar 6:2 sagraut Jihlavas ”Dukla” komandu. Pirmajā trešdaļā ”Aukro Berani” hokejistiem neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu, taču laika posmā no 24. līdz 35. minūtei viņi guva četrus vārtus. Pirmajā maiņā maču aizvadošais Kulda izcēlās 28 minūtē (2:0) un palīdzēja komandai veikt izšķirošo izrāvienu. Savukārt Freibergs spēlēja pirmajā aizsargu pārī un nepiedalījās nevienā no komandas vārtu guvumiem.

Vārtus guva arī bijušais Zlīnas līderis Roberts Bukarts, tomēr viņa pārstāvētā Triņecas ”Ocelari” pēcspēles metienu sērijā ar 2:3 atzina ”Olomouc” pārākumu. Lai gan Olomoucas hokejisti pirms trešā perioda atradās vadībā ar divu vārtu pārsvaru, Bukarts nepilnas 15 minūtes līdz pamatlaika beigām samazināja starpību līdz minimumam (1:2) un palīdzēja ”Ocelari” panākt izlīdzinājumu. Triņecas komandas galvenais treneris pirmajā maiņā spēlējošajam latviešu uzbrucējam deva iespēju izpildīt arī pēcspēles metienu, taču Bukarts nerealizēja savu bullīti.

Tikmēr Slovākijā aizsargs Aleksandrs Galkins izcēlās ar rezultatīvu piespēli un palīdzēja ”Zilina” komandai nezaudēt ”Liptovsky Mikulas” hokejistiem (2:2). Galkins rezultatīvi asistēja komandas otrajos gūtajos vārtos vairākumā.

Savukārt Zviedrijā rezultatīvu piespēli izdarīja Rodrigo Ābols, kurš palīdzēja ”Orebro” ar 5:2 pārspēt Allsvenskan klubu ”Karlskoga”, kam tika izīrēts iepriekšējā sezonā. Latviešu uzbrucējs 18. minūtē rezultatīvi asistēja komandas pirmajā vārtu guvumā.