Bičevskim uzvaras vārti Čehijas ekstralīgas pusfināla otrajā spēlē

04/04/2021 22:22
Māris Bičevskis

Latvijas uzbrucējs Māris Bičevskis svētdien guva vārtus Čehijas hokeja ekstralīgas pusfināla otrajā spēlē un palīdzēja “Mlada Boleslav” komandai izcīnīt uzvaru.

“Mlada Boleslav” viesos ar rezultātu 3:1 (1:1, 2:0, 0:0) pārspēja aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvēto Tršinecas “Ocelārži”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-1. Bičevskis atzīmējās otrā perioda 11.minūtē, kad pēc vārtu apslidošanas iebakstīja ripu “cietoksnī” un panāca 2:1. Latviešu uzbrucējs guva vārtus, kas vēlāk izrādījās uzvaru nesošie.

Bičevskis šajā duelī uz ledus pavadīja 16 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 12 no 21 iemetiena un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Freibergs spēlēja 58 sekundes vairāk, piecreiz meta pa vārtiem, bloķēja divus raidījumus un cīņu pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Otrā pusfinālā Liberecas “Bili Tygri” ar 2-0 uzvar Prāgas “Sparta”. “Mlada Boleslav” un “Ocelārži” no izslēgšanas spēļu pirmās kārtas bija brīva. Pirmo kārtu nepārvarēja Oskara Cibuļska un Uvja Balinska pārstāvētā Litvīnovas “Verva”, kas sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 piekāpās Hradeckrālovas “Mountfield”. Gunta Galviņa pārstāvētā komanda Ostravas “Vītkovice Ridera” sērijā ar 1-3 zaudēja Brno “Kometa”. Čehijas ekstralīgā šosezon spēlē 14 komandas, no kurām četras pirmās nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, nākamās astoņas sacentās astotdaļfinālā, bet divas pēdējās “play-off” neiekļuva.