Bičevskis ar vārtu guvumu kaldina “Mountfield” uzvaru ČL spēlē

16/10/2019 22:43

Latvijas izlases hokejists Māris Bičevskis trešdien Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas spēlē ar vārtu guvumu kaldināja savas komandas Hradeckrālovas “Mountfield” panākumu.

“Mountfield” savā laukumā ar rezultātu 7:1 (1:0, 1:1, 5:0) sagrāva Austrijas klubu Grācas “99ers”, kuras sastāvā spēlē arī Austrijas pasi pieņēmušais Zintis Nauris Zuševics.

Bičevskis guva savas komandas piektos vārtus un laukumā pavadīja 15 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā izdarīja trīs metienus un uzvarēja septiņos iemetienos (43,75%), spēli noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Čehijas komandas sastāvā šajā spēlē nebija pieteikts aizsargs Oskars Cibuļskis.

Tikmēr Zuševics laukumā pavadīja nedaudz vairāk nekā 11 minūtes, spēli noslēdzot ar negatīvu lietderību -3.

Čehijas klubs šajā spēlē izdarīja 48 metienus vārtu rāmī, kamēr “99ers” spēja atbildēt vien ar 20 raidījumiem.

“Moutfield” jau pirms šīs spēles nodrošināja sev vietu izslēgšanas spēlēs, bet trešdien gūtā uzvara H apakšgrupā sešās spēlēs ļāvusi iekrāt 12 punktus, kas dod otro vietu. Līderi ar 13 punktiem ir pērnā gada čempioni Gēteborgas “Frolunda Indians”, bet “99ers” sešos mačos izcīnīja vien trīs punktus, ierindojoties pēdējā, ceturtajā vietā.

Jau ziņots, ka Ronalds Ķēniņš otrdien ar vārtu guvumu palīdzēja savai komandai “Laussane” iekļūt IIHF Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā, kas secen ies Guntim Galviņam un Tršinecas “Ocelārži”.

Grupu kārtā 32 klubi ir salozēti astoņās apakšgrupās, bet pēc tam 16 labākās vienības iekļūst “play-off” sacensībās. Pirmajās trijās izslēgšanas turnīra kārtās labākos nosaka divu maču summā, bet finālā tiek aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Iepriekšējā sezonā par čempioni trešo reizi vēsturē tika kronēts Zviedrijas klubs Gēteborgas “Frolunda Indians”, kas finālā ar 3:1 uzvarēja Vācijas vienību Minhenes “Red Bulls”.

Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.