Bičevskis rezultatīvs uzvarā Čehijas čempionāta spēlē

26/02/2021 23:33
Māris Bičevskis

Latvijas uzbrucējs Māris Bičevskis piektdien guva vārtus Čehijas hokeja ekstralīgas spēlē, palīdzot “Mlada Boleslav” komandai izcīnīt uzvaru. “Mlada Boleslav” savā laukumā ar 5:2 (0:0, 3:2, 2:0) pārspēja Pardubices “Dynamo”.

Bičevskis vārtus guva divas minūtes pirms otrā perioda beigām, kad pēc piespēles no aizvārtes apstrādāja ripu un ar nūjas lāpstiņas neērto pusi raidīja to mērķī. Latvijas hokejists panāca 3:1, gūdams vārtus, kas vēlāk izrādījās uzvaru nesošie. Latviešu uzbrucējs ar gūtiem vārtiem atzīmējies divās spēlēs pēc kārtas, bet punktus viņš guvis trīs dueļos pēc kārtas. Piektdien viņš uz ledus pavadīja 15 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā trīsreiz meta pa vārtiem, uzvarēja 14 no 18 iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Turpretī zaudējumu cieta Ralfa Freiberga pārstāvētā Tršinecas “Ocelārži”, kas viesos ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) atzina Hradeckrālovas “Mountfield” pārākumu. Freibergs piektdien spēlēja 17 minūtes un 47 sekundes, divreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Tāpat neveiksmi piedzīvoja aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā Ostravas “Vītkovice Ridera”, kas izbraukumā ar 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) piekāpās Plzeņas “Škoda” vienībai. Galviņš laukumā pavadītājās 19 minūtēs un divās sekundēs statistikas ailēs neatzīmējās, taču dueli noslēdza ar negatīvu lietderību -1. Aizsargu Uvja Balinska un Oskara Cibuļska pārstāvētā Litvīnovas “Verva” piektdien nespēlēja.

No latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk turnīra tabulā ir “Ocelārži”, kas ar 103 punktiem 48 mačos ir pirmā, “Mlada Boleslav” ar 88 punktiem ieņem trešo vietu, “Vītkovice Ridera” ar 65 punktiem ir desmitā, bet “Verva” ar 63 punktiem atrodas 11.vietā. Līdz regulārā čempionāta beigām palikušas četras spēles. Čehijas ekstralīgā šosezon spēlē 14 komandas.