Bijušais “Barcelona” treneris: Kas es tāds esmu, lai spēles laikā nomainītu Mesi…

01/11/2020 14:25
Kike Setjens

Futbola speciālists Kike Setjens, kurš no janvāra līdz augustam vadīja Spānijas grandu “Barcelona”, pastāstījis par savām attiecībām ar kluba leģendu Lionelu Mesi.

62 gadus vecais treneris par “Barcelona” stūrmani kļuva šī gada janvārī, aizstājot Ernesto Valverdi.  Sezonas turpinājumā Setjena trenētā Barselonas vienība finišēja otrajā vietā Spānijas čempionātā, par pieciem punktiem atpaliekot no turnīra uzvarētājas Madrides “Real”. Savukārt Čempionu līgas ceturtdaļfinālā piedzīvoja kaunpilnu sagrāvi pret Minhenes “Bayern” ar 2:8.

“Viņš nejūtas komfortabli, ja neuzvar, viņam sāp. Ir spēlētāji, ar kuriem nav viegli, Leo ir viens no viņiem. Jāsaprot, ka viņš ir labākais futbolists vēsturē. Kas es tāds esmu, lai nomainītu viņu spēles laikā? Vairāku gadu garumā [citi treneri] pieņēma Mesi tādu, kāds viņš ir, un nenomainīja,” teica Setjens.

Visu savu karjeru argentīnietis pavadījis “Barcelona”, debiju piedzīvojot 2004./2005. gada sezonā. 739 spēlēs visos turnīros viņš guvis 637 vārtus, kas ir pārliecinoši labākais rezultāts kluba vēsturē. Šīs vienības sastāvā Mesi desmit reizes kļuvis par valsts čempionu, četras reizes triumfējis Čempionu līgā, un trīs reizes – FIFA klubu pasaules kausā.

Pirms sezonas ilgi nebija skaidrības par Mesi nākotni “Barcelona”, jo pats sportists izrādīja vēlmi pamest komandu. Beigās viņš tomēr pieņēma lēmumu palikt komandā un atstrādāt kontraktā palikušo vienu sezonu.

Setjena vadībā “Barcelona” 25 mačos guva 16 panākumus un piedzīvoja piecas neveiksmes, bet vēl četras spēles noslēdzās neizšķirti.