Bijušais “Dinamo” uzbrucējs par savu karjeru: Cūka visur atradīs dubļus

Nikolajs Žerdevs, sportazinas.com
Nikolajs Žerdevs | Foto: Raimonds Volonts/Rīgas "Dinamo"

Pazīstamais krievu hokejists un bijušais Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” uzbrucējs intervijā krievu medijam “Sport-Express” pastāstīja par iemesliem, kāpēc viņš līdz galam nerealizēja savu potenciālu.

“Daudz faktoru, kaut kur bija arī mana vaina, kaut kur bija konflikti ar treneriem nesaprašanās dēļ. Tomēr lomu nospēlēja arī viena ne pārāk laba mana rakstura īpašība [pārmērīga alkohola lietošana]. Vai esmu mēģinājis ar to cīnīties? Jā, pēdējā laikā tam ir iztērēts daudz spēka – gan fiziski, gan psiholoģiski,” atklāja hokejists.

“Pats esmu vainīgs. Nav ko slēpt, bija režīma pārkāpumi. Tagad saprotu savas kļūdas. Viss ir galvā, un viss ir atkarīgs no cilvēka. Cūka visur atradīs dubļus. Naktsklubi, diskotēkas, bāri – tas viss ir arī tagad,” noslēdza Žerdevs.

Šobrīd 34 gadus vecais hokejists ir bez kluba. 2017./2018. gada sezonā krievs spēlēja “Dinamo” rindās, 18 spēlēs viņš guva trīs vārtus un atdeva divas piespēles. 2017. gada novembrī parādījās informācija, ka hokejista līgums ar rīdziniekiem ir lauzts. Toreiz kluba valdes priekšsēdētājs Juris Savickis izteicās, ka galējais lēmums jāpieņem komandas galvenā trenera vietas izpildītājam Ģirtam Ankipānam, kurš šajā sakarā izteicās lakoniski: “Nevaru komentēt visas baumas.”

Toreiz krievu medijs “Championat.com” vēstīja, ka Savickis ar Ankipānu pieņēma kopīgu lēmumu par vēl vienas iespējas došanu talantīgajam uzbrucējam. Žerdevs atvainojās un apsolīja turpmāk strādāt atbilstoši visām noteiktajām profesionālajām uzvedības un ētikas normām. Tomēr 2018. gada janvārī līgums tika lauzts, un kopš tā laika uzbrucējs nekur nav spēlējis.

2003. gadā Žerdevu ar ceturto numuru draftēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas “Blue Jackets”. Pasaules spēcīgākajā līgā hokejists aizvadīja 436 spēles, kurās sakrāja 264 (116+148) rezultativitātes punktus. Savukārt KHL uzbrucējs piedalījās 408 mačos, kuros viņš guva 79 vārtus un atdeva 153 piespēles.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par