Bijušais “Dinamo” vārtsargs joprojām nepārspēts šajā sezonā Slovākijā, sasniedzot jaunu rekordu

11/11/2020 20:07

Slovākijas kluba Bratislavas “Slovan” un bijušais Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas “Dinamo” vārtsargs Andrejs Makarovs sasniedzis jaunu Slovākijas augstākās līgas rekordu.

Makarovs sasniedzis jaunu rekordu starp vārtsargiem, kuri Slovākijas augstākajā līgā aizvada savu debijas sezonu, jo nav ielaidis ripu savos sargātajos vārtos jau 170 minūtes. Iepriekšējais šīs līgas rekords bez ielaistajiem vārtiem bija 140 minūtes.

Zīmīgi, ka šobrīd krievu vārtsargs “Slovan” vārtus šajā sezonā sargājis trīs spēlēs, visās paliekot nepārspēts. “Rekords? Es nemaz tam nepievēršu uzmanību, jo skatos uz komandas panākumiem,” šo sasniegumu komentējis Makarovs.

Makarovs iepriekšējās sezonas KHL regulārajā čempionātā “Dinamo” sastāvā aizvadīja 19 spēles un atvairīja 90,6% metienu, vidēji spēlē ielaižot 3,12 vārtus. Tāpat viņš nopelnīja divas soda minūtes.

Ziemeļamerikā prasmes apguvušais Makarovs Rīgas komandai pievienojās neilgi pēc tam, kad vienību pameta Kristers Gudļevskis.

Profesionālo karjeru Makarovs uzsāka Toljati “Lada” sastāvā 2009./10. gada sezonā. Iepriekš viņš pārstāvēja šīs kluba sistēmas jauniešu vienības. Pēc tam viņš uzspēlēja Kvebekas junioru hokeja līgas (QMJHL) vienībā Levinstonas “MAINEiacs” un Rietumu hokeja līgas (WHL) komandā Saskatonas “Blades”.

Pēc tam sekoja došanās uz Bufalo “Sabres” sistēmu, kur vārtsargs aizvadīja tikai vienu maču, galvenokārt par vietu sastāvā cīnoties Amerikas Hokeja līgas (AHL) vienībā Ročesteras “Americans”. Pēc 2015./16. gada sezonas viņš nolēma atmest ar roku NHL un devās uz KHL.

2016./17. gada sezonu Makarovs aizvadīja Pekinas “Kunlun Red Star” sastāvā, kur 29 spēlēs regulārajā sezonā atvairīja 91,2% metienu. Nākamās divas sezonas viņš neregulāri spēlēja Ņižņekamskas “Neftekhimik” komandā, kā arī trīs spēles aizvadīja Jekaterinburgas “Avtomobilist” rindās.

Pieslēgties

Dienas fokusā

07/03/2021 17:32

Guntis Šēnhofs: Ja mēs vēlamies kaut ko sasniegt, tad šī čomu bīdīšana ir jāpārtrauc…

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglus laikus. Kopš tā sauktā “restarta” pēc 2009. gada cerētie panākumi nav sekojuši. Ar panākumiem domātas medaļas starptautiskās sacensībās. Vēl jo vairāk – gan vīriešu, gan…