Bijušais hokejists: Nesaprotu, kāpēc KHL klubi piedāvā darbu Latvijas treneriem

Leonīds Tambijevs, sportazinas.com
Leonīds Tambijevs | Foto: Karagandas Saryarka

Olimpiskais čempions Aleksandrs Koževņikovs, kurš zināms ar savu negatīvu attieksmi pret ārzemju speciālistiem Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), sarunā ar portālu “Russia-Hockey” kārtējo reizi kritizējis treneru-leģionāru piesaistīšanu.

“Man šķita, ka pēc sezonas, kad vienlaicīgi izgāzās Kreigs Vudkrofts, Kreigs Maktavišs, Jozefs Jandačs, Kurts Freizers un Bobs Hārtlijs, mūsu klubu menedžeri beigs savus eksperimentus ar ārvalstniekiem. Taču es kļūdījos, jo tie turpinās. Saka, ka “Avtomobilist” varētu piesaistīt treneri ārzemnieku. Tāpat nesaprotu, kāpēc mēs, ar savu treneru skolu un tradīcijām, aizraujamies ar baltkrievu aicināšanu,” neizpratnē ir speciālists.

“Labi, baltkrievi nav tas lielākais pārsteigums. Bet ko pie mums dara latvieši? Zinu, ka vairāki mūsu hokeja veterāni bija šokā, kad Vladivostokas “Admiral” nozīmēja Latvijas speciālistu Leonīdu Tambijevu no Augstākās hokeja līgas (VHL) par galveno treneri. Pirmkārt, viņu neviens nezina, otrkārt, viņš atnāca Sergeja Svetlova vietā, kurš ar pieticīgu sastāvu un VHL līmeņa budžetu izveidoja labu komandu,” uzskata olimpiskais čempions.

“Līdzīga situācija savulaik bija mūsu hokeja pilsētā Toljati, kur sagaidīja Svetlova kļūdu, kļuva par treneri un nosūtīja “Lada” uz VHL, lai gan šim klubam jābūt KHL. Jāizdara viss iespējamais, lai Vladivostoka ar saviem eksperimentiem neatkārtotu “Lada” ceļu,” noslēdza Koževņikovs.

Jau ziņots, ka martā Tambijevu, kurš ir divkārtējais VHL čempions, nozīmēja par “Admiral” galveno treneri. Vladivostokas klubs ir viens no nabadzīgākajiem visā līgā. Latvijas speciālistam tā būs debijas sezona KHL klubā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par