Bijušais izlases pussargs par Kazakeviču: Ja treneris būtu Gvardiola vai Mourinju, būtu tikpat grūti

27/02/2024 21:19
Nokopēts
Igors Tarasovs

Bijušais Latvijas futbola izlases pussargs Igors Tarasovs sarunā ar “Baltycki Futbol” komentēja savu lēmumu noslēgt karjeru valstsvienībā, kā arī pauda viedokli par valstsvienības sniegumu Daiņa Kazakeviča vadībā.

Savu pēdējo spēli Latvijas izlases sastāvā Tarasovs aizvadīja 2022. gada septembrī, Nāciju līgas mačā nospēlējot astoņas minūtes pret Andoru, bet karjeru valstsvienībā viņš noslēdza pagājušā gada martā. Tarasovs izlasē aizvadīja 47 spēles. “Par izlasi tagad vispār nedomāju, jo lēmums jau ir pieņemts. Jā, varbūt es gribētu aizvadīt tās 50 spēles, bet, manuprāt, tas nebija iespējams jau tajā brīdī, par tagadni nerunājot,” atzina Tarasovs.

Iepriekšējos četrus gadus Latvijas izlasi trenēja Dainis Kazakevičs, kura vadībā Tarasovs laukumā devās 13 valstsvienības spēlēs. “Ar Daini viss bija vairāk vai mazāk kārtībā. Nebija nekādu problēmu, vienkārši īstajā brīdī sajutu, ka man jau ir jāatsakās, ilgi par to domāju, un tas man bija labākais brīdis [noslēgt karjeru izlasē],” pauda Tarasovs.

Zīmīgi, ka Kazakeviča vadībā Latvijas valstsvienībai smagākais cikls bija tieši pēc tam, kad izlasē beidza spēlēt Tarasovs. Pērn notikušajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā Latvija astoņās spēlēs izcīnīja tikai vienu uzvaru, ieņemot pēdējo vietu apakšgrupā. Gada beigās Kazakevičs tika atbrīvots no amata. “Ja runājam par pēdējo ciklu un rezultātu trūkumu, tad es nezinu, ko gaidīt no grupas, kurā mēs bijām. Jau no paša sākuma bija skaidrs, ka būs grūti,” pārliecināts ir Tarasovs.

“Mums ir jānostājas stingri un jāpieņem, ka pagaidām tāds ir mūsu līmenis. Neatkarīgi no tā, vai treneris būtu [Peps] Gvardiola vai [Žuzē] Mourinju, būtu tikpat grūti. Tomēr potenciāls mūsu valstī ir ļoti, ļoti augsts. Es vienmēr teikšu, ka mums ir jāuzlabo infrastruktūra, mums ir daudz jāstrādā pie bērnu un junioru trenēšanas. Mums ir ejams garš un grūts ceļš, un mums ir vēl ko darīt,” norādīja futbolists.

Uldriķis: Kazakevičs ir atstājis labu augsni nākamajam trenerim, lai šogad varētu noplūkt augļus

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām