Bijušais “Knicks” galvenais treneris: Porziņģim piemīt visas īpašības, lai kļūtu par izcilu NBA spēlētāju

Porziņģis Hornačeks Sportazinas.com
Kristaps Porziņģis un Džefs Hornačeks Foto: NBA.com/Knicks

Bijušais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Ņujorkas “Knicks” galvenais treneris Džefs Hornačeks sarunā ar pazīstamo ESPN apskatnieku Adrianu Vodžnarovski pastāstīja par savu pavadīto laiku Ņujorkā un dalījās viedoklī par latviešu basketbola zvaigzni Kristapu Porziņģi.

“Pirmajā gadā Ņujorkā kluba prezidents Fils Džeksons vēlējās, lai mēs “trijstūra uzbrukumā” implementējam elementus no modernās spēles. Centāmies to darīt, un man, iespējams, tas neizdevās tik sekmīgi kā pats būtu vēlējies. Džeksons nekad neteica, ka vajag pilnībā nodoties “trijstūrim”, jo viņš redzēja, ka basketbols bija mainījies kopš laikiem, kad viņš bija treneris.”

“Brīžiem puišiem nepatika spēlēt pēc šādas taktikas, jo nereti darbojāmies pārāk lēni, bet spēlētāji vēlējās skriet un spēlēt ātri. Centāmies, cik varējām, lai “trijstūris” nestu augļus, taču galu galā mums tas neizdevās.”

Hornačeks pie “Knicks” stūres sēdās 2016. gada vasarā, taču šajā amatā noturējās tikai divas sezonas, pamatturnīrā kopumā izcīnot 60 uzvaras un piedzīvojot 104 zaudējumus, kas, protams, liedza ņujorkiešiem iekļūt izslēgšanas turnīrā.

“Manā otrajā sezonā Džeksons vairs nebija kluba prezidents, Karmelo Entonijs bija Oklahomsitijā, un komanda bija būtiski mainījusies, Porziņģim kļūstot par “Knicks” centrālo figūru, bet “trijstūri” nomainījām pret iepriekš Fīniksā piekopto uzbrukuma basketbolu. Mēs kā treneri jutām, ka esam Ņujorkā sacēluši pozitīvu ažiotāžu, jo iesākām sezonu ar bilanci 17-14. Tomēr sekoja Tima Hārdaveja juniora savainojums, Porziņģa smagā trauma februārī, un sezonas turpinājumā jau viss sāka brukt kopā.”

Savulaik kā spēlētājs ar Jūtas “Jazz” divus gadus pēc kārtas (1997.-1998.) NBA finālsēriju sasniegušais Hornačeks arī atzina, ka Porziņģim piemīt visas kvalitātes, lai kādudien kļūtu par vienu no līgas izcilākajiem spēlētājiem.

“Spēlētāja karjeras laikā esmu spēlējis ar tādiem izcilniekiem kā Karls Melouns, Džons Stoktons, Kevins Džonsons, Toms Čemberss – šiem spēlētājiem bija degsme kļūt labākiem, vēlme uzvarēt laukumā un uzlabot savu meistarību treniņos. Porziņģim piemita šīs īpašības. Viņš vēlējās kļūt par uzvarētāju, labāko spēlētāju līgā. Arī treniņos viņš nehaltūrēja, jo izlika sevi pilnībā kā īstos mačos. Vai Kristaps kādudien var būt viens no NBA izcilniekiem? Viņam nešaubīgi piemīt visas īpašības, lai par tādu kļūtu.”

“Entonijam pārceļoties uz “Thunder”, Porziņģis pierādīja, ka viņš var būt komandas līderis, tomēr savainojumi ir parādība, ar ko basketbolā ir jārēķinās. Mēs, diemžēl, no tiem nespējām izvairīties.”

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par