Bijušais “Metallurg” treneris: Mozjakins ir leģenda, klubam viņam ir jāpiekāpjas

25/04/2020 15:27

Bijušais Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Magņitogorskas “Metallurg” treneris Viktors Kozlovs dalījās viedoklī par komandas kapteini Sergeju Mozjakinu.

Uzreiz pēc sezonas vairāki Krievijas mediji informēja, ka “Metallurg” pieņēma lēmumu piedāvāt Mozjakinam kontraktu par mazāku atalgojumu, taču hokejists nepiekrita un kļuva par neierobežoti brīvo aģentu. Kā sarunā ar “Championat” atklāja spēlētāja aģents, pārrunas joprojām turpinās.

“Sergejs ir Magņitogorskas leģenda. Viņš joprojām būs noderīgs kā spēlētājs, tāpēc “Metallurg” ir jāparaksta Mozjakins un jāpiekāpjas viņam,” uzskata Kozlovs. “No otras puses, algu griesti diktē savus nosacījumus. Abām pusēm jārod kompromiss, un es ceru, ka tas izdosies.”

Gaidāmajā sezonā KHL plāno ieviest algu griestus 900 miljonu rubļu apmērā – ap 11,27 miljoniem eiro. Aizvadītajā sezonā astoņiem klubiem bija lielāks algu budžets, kas liek komandām pārskatīt savas līgumatiecības ar zvaigznēm.

“Iespējams vecuma un citu iemeslu dēļ pēc laukuma izmēru samazināšanas Sergejam ir kļuvis grūtāk demonstrēt to, uz ko viņš ir patiešām spējīgs. Hokejs ir kļuvis nedaudz savādāks, intensīvāks. No otras puses, atceraties, kā Mozjakins spēlēja kopā ar Kovaržu, Zaripovu, Elisonu? Viņam blakus ir nepieciešams laba līmeņa centra uzbrucējs,” stāsta komandas bijušais treneris.

“Diemžēl pirms šīs sezonas transfēru tirgū nebija lielas izvēles, tāpēc nespēju atrast Sergejam īsto partneri,” atklāj Kozlovs. “Ja Mozjakinam būs labi partneri, viņš pat 40 gadu vecumā gūs vārtus un būs rezultatīvs. Sergejs var gūt labumu jebkuram KHL klubam.”

“Es nezinu, kāpēc Mozjakins nemēģināja savus spēkus NHL. Sergejam ir gandrīz ideāls metiens – viņš ir snaiperis, kurš var pārspēt ikvienu viens pret vienu. Mozjakins ir dimants, kas nav bieži sastopams,” uzskata Kozlovs. “Esmu pārliecināts, ka viņš nepazustu NHL un rādītu apmēram tādu pašu hokeja līmeni kā KHL.”

Mozjakins ir visu laiku rezultatīvākais KHL hokejists. Viņš 647 spēlēs atzīmējies ar 735 (341+394) punktiem. Viņa tuvākajam sekotājam Vadimam Šipačovam ir 569 (183+386) punkti.

Aizvadītajā sezonā 57 spēlēs Mozjakins iekrāja 41 (15+26) punktus. Neoficiālā informācija liecina, ka KHL visu laiku rezultatīvākais spēlētājs pelnīja 180 miljonus rubļu sezonā. Pēc vecā kursa tie ir 2,57 miljoni eiro, pēc jaunā – 2,2 miljoni eiro.

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

18/04/2021 11:19

Nosaukts hokeja izlases sastāvs spēlēm pret Slovākiju, iekļauts arī 40 gadus vecais Kr. Rēdlihs

Latvijas hokeja federācija (LHF) savā mājaslapā paziņojusi valstsvienības sastāvu gaidāmajām pārbaudes spēlēm pret Slovākiju. Jau rītdien, 19. aprīlī, hokeja izlase dosies uz Slovākiju, lai, gatavojoties 2021. gada pasaules čempionātam Rīgā,…