Skandālos iepītais bijušais NCAA treneris Pitino turpmāk vadīs “Panathinaikos”

Riks Pitino, sportazinas.com

Bijušais ASV koledžu sporta asociācijas () un Nacionālās basketbola asociācijas () klubu treneris piekritis kļūt par ULEB Eirolīgas kluba Atēnu “Panathinaikos” komandas galveno treneri, vēsta “ESPN” žurnālists Adrians Vojnarovskis.

Zvaigžņotā, taču sezonu neizteiksmīgi iesākusī Atēnu vienība gatavojas atlaist līdzšinējo spāņu treneri Čavi Paskālu. Paredzams, ka Pitino Grieķijā ieradīsies pēc Ziemassvētkiem.

Pitino NCAA karjera praktiski noslēdzās, kad pagājušajā gadā Basketbola Slavas Zālē iekļauto “Lousiville” treneri aizturēja FIB – sakarā ar to, ka viņš potenciālos komandas spēlētājus šai koledžai mēģināja pievilināt ar striptīzdejotāju un prostitūtu palīdzību.

Tomēr līdz minētajam incidentam Pitino portfolio atradās divi NCAA čempiontituli (1996. un 2013. gadā), kā arī piecas dalības NCAA finālos. Kopumā NCAA čempionātā Pitino vadītās komandas iekrāja 647-392 bilanci.

66 gadus vecais amerikānis savas garās trenera karjeras laikā ir vadījis arī divas NBA komandas – Bostonas “Celtics” un Ņujorkas “Knicks”. Ar ķeltiem Pitino noslēdza desmit gadu ilgu un 70 miljonu ASV dolāru apjomīgu līgumu, kas gan beidzās ar paša trenera pirmstermiņa atkāpšanos.

“Šajā dzīves posmā man primārais nav dabūt lielu līgumu. Šobrīd galvenais ir pievienoties un maksimāli attīstīt kādu komandu, būt noderīgam ar savām analītikas spējām,” “ESPN” atzina pats Pitino.

Atēnu “Panathinaikos” ar bilanci 6-7 šobrīd ULEB Eirolīgā ieņem desmito pozīciju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par