Bijušais rekordists neatzīst Faraha sasniegto Eiropas rekordu pusmaratonā

25/03/2015 11:51

Bijušais Spānijas garo distanču skrējējs un iepriekšējā Eiropas labākā rezultāta īpašnieks pusmaratona distancē Fabians Ronsero neuzskata, ka pazīstamā Lielbritānijas skrējēja Mo Faraha svētdien sasniegtais Eiropas rekords būtu jāatzīst, par iemeslu minot sportista Somālijas izcelsmi.

Kā ziņots, pazīstamais garo distanču skrējējs Farahs svētdien uzvarēja Lisabonas pusmaratona distancē, sasniedzot jaunu Eiropas rekordu. Sportists dienu pirms savas 32.dzimšanas dienas distanci veica 59 minūtēs un 32 sekundēs, apsteidzot iepriekšējo rekordu par 20 sekundēm.

Iepriekšējais rekords nepārspēts bija 14 gadus, turklāt tas piederēja tieši Ronsero.

“Pēc noteikumiem tas ir rekords, taču visi Eiropas rekordi šodien pieder sportistiem, kas dzimuši Āfrikā,” skaidroja Ronsero, uzsverot, ka labāko rezultātu vērtētājiem būtu jānošķir šajā kontinentā dzimušo sportistu sasniegumi no pārējiem atlētiem, kas Eiropas valstu pilsonību ieguvuši naturalizācijas vai kādā citā veidā.

“Atzīstu noteikumus, bet turpināšu sevi uzskatīt par ātrāko pusmaratona skrējēju Eiropā. Tā ir smalka atšķirība,” pauda bijušais rekordists Ronsero. “Sportistu saknes ir tajā valstī, kurā viņi dzimuši. Ticu, ka viņi arī jūtas piederīgi savai dzimtenei, nevis pašreizējai valstij.”

Farahs Lielbritānijā dzīvo kopš astoņu gadu vecuma. Lielbritānijas sportistam pieder Eiropas rekordi arī 1500 metru un 10 000 metru distancēs, pie tam iepriekšējā Olimpiādē Londonā 2012.gadā Farahs kļuva par 5000 metru un 10 000 metru distances čempionu.

Pasaules rekords pusmaratona distancē pieder Eritrejas sportistam Zersenajam Tadesem, kurš trasi 2010.gadā veica 58 minūtēs un 23 sekundēs.

Avots: LETA

Foto: Skysports

Pieslēgties

Dienas fokusā

Taisons Fjūrijs
21/10/2021 18:19

Depresija, narkotikas un domas par pašnāvību – kā Fjūrijs īstenoja vienu no lielākajiem “kambekiem” sporta vēsturē

Britu boksa spīdeklis Taisons Fjūrijs ir pazīstams kā viens no mūsdienu labākajiem un slavenākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. 2015. gadā viņš 27 gadu vecumā “supercīņā” pēc punktiem uzveica slaveno ukraini…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…