Kalniņš atvaira visus metienus, bijušais “rīdzinieks” Makmilans izceļas deviņu vārtu mačā (VIDEO)

05/03/2020 20:16

Latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš atvairīja visus 35 metienus pa Helsinku “Jokerit” vārtiem, palīdzot sevis pārstāvētajai komandai tikt pie trešā panākuma sērijā pret Jaroslavļas “Lokomotiv” – 3:0.

Jau 57. sekundē Viktors Levs guva pirmos vārtus, trešaja periodā Saku Manelanens dubultoja “Jokerit” pārsvaru, bet punktu pielika Niklāss Jensens, kurš bija precīzs desmit minūtes pirms sirēnas.

Kalniņam tā bija otrā spēle pēc kārtas, 3. martā latvietis tika galā ar 16 no 17 metieniem mačā, kurā “Jokerit” svinēja uzvaru ar 5:1. Latvietim šī ir pirmā sausā spēle KHL “play-off” turnīrā Helsinku klubs ir vadībā sērijā ar 3:0.

Tikmēr Boba Hārtlija vadītā kluba Omskas “Avangard” uzbrucējs Brendons Makmilans atzīmējās ar vārtu guvumu Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā, kurā viņa pārstāvētā komanda zaudēja Ufas “Salavat Yulaev” ar 3:6.

Viesi cerīgi uzsāka šo spēli un pirmajā periodā izvirzījās vadībā ar 2:0. Taču turpinājumā mājinieki demonstrēja fantastisku sniegumu, iemetot piecas ripas pēc kārtas. Divus vārtus guva Tēmu Hartikainens, bet Līnusam Ūmarkam trīs piespēles.

Sešas minūtes pirms sirēnas Makmilans atjaunoja “Avangard” cerības un no vārtu priekšas panāca 3:5.

Tomēr līdz mača beigām viesi vairs nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu, bet mājinieki iemeta sesto ripu jau tukšos vārtos, “Avangard” piedzīvojot zaudējumu ar 3:6.

Jāatzīmē, ka kanādiešu uzbrucējs spēlēja ar savainojumu, jo vienā epizodē viņš laukumu pameta vien ar komandas biedru palīdzību. Makmilans laukumā pavadīja 16:52 minūtes, kuru laikā izdarīja trīs metienus, pielietoja vienu spēka paņēmienu, trīs reizes stājās ripas ceļā un uzvarēja 4 no 13 iemetieniem.

Šo sezonu 29 gadus vecais kanādietis sāka Rīgas “Dinamo”, izceļoties ar 9 vārtiem un 11 piespēlēm 34 mačos. Decembrī viņš tika aizmainīts uz “Avangard” pret naudas kompensāciju.

“Salavat Yulaev” izvirzījās vadībā šajā sērijā ar 2-1.

Citā mačā Nursultanas “Barys” papildlaikā ar 2:1 apspēlēja Magņitogorskas “Metallurg”. Uzvaras vārtus guva vēl viens bijušais “Dinamo” spēlētājs Līnuss Videls. Zviedrs bija precīzs papildlaika 31. sekundē, kas ir otrs ātrākais rezultāts Gagarina kausa vēsturē.

Kazahstānas klubs ir vadībā sērijā ar 2-1.

Tikmēr Sanktpēterburgas SKA sagrāva Maskavas apgabala “Vityaz” ar 6:0. Vārtus guvuši pieci dažādi hokejisti. SKA ir viena soļa attālumā no iekļūšanas nākamajā kārtā.