Bijušais Strēlnieka klubs iesūdz tiesā informāciju par finansiālām problēmām atklājušo speciālistu

04/03/2024 18:38
Nokopēts
Žoans Plaza

Grieķijas komanda Atēnu AEK iesūdzējusi tiesā tās bijušo treneri Žoanu Plazu par “apmelošanu”, vēsta “Basketnews”.

Pagājušā gada vasarā kārtējo reizi kļuva zināms par AEK milzīgām finansiālām problēmām. Basketbola arbitrāžas tiesa (BAT) pret Grieķijas vienību bija ierosinājusi (!) 15 lietas par parādiem, kas nozīmē, ka 15 bijušie vai esošie AEK pārstāvji bija izvirzījuši sūdzības pret klubu. Nevienai citai komandai visas FIBA organizācijas ietvaros iepriekš nebija ierosinātas sankcijas tik vērienīgā apjomā. Savukārt portāls “Gazzetta.gr” vēstīja, ka algas netika izmaksātas par pēdējiem trīs vai četriem mēnešiem.

Situācija nav kļuvusi labāka arī šosezon. Lai arī Plaza komandu ieveda FIBA Čempionu līgas TOP16, janvārī viņš atstāja savu amatu. Grieķijas līgā situācija gan bija sliktāka – sešas uzvaras 15 spēlēs. Vairākas nedēļas pēc aiziešanas no AEK spāņu speciālists sniedza interviju “Esports BDN”, kurā nekautrējas lietas saukt īstos vārdos, atklājot, ka algu parādi sasnieguši septiņus mēnešus.

“Esmu pārsteigts, ka kaut kas tāds var notikt 2024. gadā. Man likās, ka tā bija realitāte pirms kādiem 30 gadiem. Man un amerikāņu spēlētājiem nemaksāja divus mēnešus, vietējiem spēlētājiem četrus, bet darbiniekiem – septiņus. Un viņi sagaidīja to pašu [attieksmi], nav svarīgi, maksā mums vai nē,” teica Plaza.

Grieķijas klubs uz trenera vārdiem reaģēja ar preses relīzi, informējot par viņa iesūdzēšanu tiesā. “Cienot šī speciālista iepriekšējo karjeru, kā arī ņemot vērā mūsu iepriekš pieņemto lēmumu apzināti neatklāt šķiršanas iemeslus, mēs tieši nereaģēsim uz trenera vārdiem. Tomēr mūs pārsteidz, kāpēc viņš nolēmis tieši šo brīdi, lai “uzstātos”, ņemot vērā to, ka mums priekšā ir izšķirošie mači,” rakstīts relīzē, kurā arī norādīts, ka treneris kļūs par pirmo, kurš cietīs no likumu sekām.

Interesanti, ka līdzīga situācija arī bija 2022. gadā, kad Grieķijas galvaspilsētas komandai pievienojās Jānis Strēlnieks. Tobrīd pret AEK bija izvirzītas 24 apsūdzības, no kurām komanda gan mistiskā veidā tika cauri sveikā, ar visiem parādu piedzinējiem panākot izlīguma vienošanos.

Bez pārsteigumiem – Strēlnieka bijušais klubs atkal iekūlies dziļos parādos

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
11
6.75
1.16
1.47
4.75
6
1.61
3.7
4.33
2.9
3.1
2.45
3.2
4.1
1.91
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām