Bijušais “Valmieras” spīdeklis Tolu debitē bundeslīgā, “Chelsea” atspēlējas no 0:3

26/09/2020 23:53
FC Koln

Vācija

“Optibet” virslīgas klubu “Valmiera” pametušais Toluvase Arokodare aizvadījis pirmo spēli “Koln” rindās, tādējādi piedzīvojot debiju Vācijas bundeslīgā.

Jau iepriekš tika ziņots, ka 19 gadus vecais nigēriešu uzbrucējs, kurš atzīmējās ar 15 vārtu guvumiem 16 mačos un kļava par “Optibet” virslīgas labāko snaiperi, kļuvis par Vācijas bundeslīgas vienības “Koln” spēlētāju.

Šodien “Koln” aizvadīja maču pret Bilefeldas “Arminia”. Nigēriešu uzbrucējs netika iekļauts starpa vienpadsmitniekā un cīņā iesaistījās 76. minūtē, nomainot Sebastjanu Andersonu. Divas minūtes vēlāk Ķelnes vienība ielaida vienīgos vārtus, spēlei noslēdzoties ar minimālo zaudējumu – 0:1.

“Koln” tas bija otrais zaudējums divos mačos. Nākamo spēli komanda aizvadīs 3. oktobrī pret Menhengladbahas “Borussia”.

Jāatzīmē, ka intervijā pirms aiziešanas no “Valmieras” spēlētājs pateicās komandai: “Tiešām viņus novērtēju, jo bez viņiem es nebūtu sasniedzis to, ko sasniedzu pērn un šogad. Un bez valmieriešiem nenotiktu tas, kas notiek šobrīd. Paldies viņiem, paldies līdzjutējiem par atbalstu.”

Tāpat Tolu atzīmēja komandas galvenā trenera Tamaza Pertijas lomu viņa izaugsmē.  “Es teiktu, ka viņš ir nospēlējis zīmīgu lomu manā karjerā. Viņš ir arī viens no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc es dodos uz šo (“Koln”) komandu – tās zināšanas, kuras es guvu no viņa, vienmēr būs ar mani.”

Citās bundeslīgas spēlēs Dortmundes “Borussia” ar 0:2 zaudēja “Augsburg”, Menhengladbahas “Borussia” un Berlines “Union” uzvarētāju nenoskaidroja – 1:1, ar identisku rezultātu noslēdzās Leverkūzenas “Bayer” un “RB Leipzig” mačs, bet “Mainz” cieta sakāvi pret “Stuttgart” ar 1:4. Neveiksmi piedzīvoja arī Gelzenkirhines “Schalke 04” – 1:3 pret Bremenes “Werder”.

Anglija

Mančestras “United” izbraukumā izmocīja uzvaru pret Braitonas un Hovas “Albion” ar 3:2. Izšķirošie vārti tika gūti otrā puslaika kompensācijas laika desmitajā minūtē, kad uz “Albion” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. To realizēja Bruno Fernandešs, atnesot savai komandai tik svarīgos trīs punktus.

Jāatzīmē, ka “Albion” uzstādīja premjerlīgas rekordu, jo spēles laikā šīs komandas futbolisti piecas reizes trāpīja pa vārtu konstrukciju. Īpaši neveicās pussargam Leandro Trosardam, kurš trāpīja pa abiem vārtu stabiem, kā arī pa pārliktni.

Londonas “Chelsea” mačā pret Vestbromvičas “Albion” jau 27. minūtē nonāca neapskaužamā situācijā, jo Frenka Lemparda vadītā vienība bija iedzinējos ar 0:3. Otrajā puslaikā komandai izdevās lauzt spēles gaitu un panākt izlīdzinājumu. Šaubas par mača iznākumu palika līdz pat pēdējām brīdim, jo trešos vārtus “Chelsea” iesita vien kompensācijas laika trešajā minūtē, to izdarot Temijam Abrahamam.

Vēl šodien Kroidonas “Crystal Palace” ar 1:2 piekāpās Liverpūles “Everton”, bet “Burnley” atzina “Southampton” pārākumu ar 0:1.

Spānija

Dienas centrālajā mačā Madrides “Real” ar grūtībām apspēlēja Seviļas “Real Betis” – 3:2. Pēc pirmā puslaika “LaLiga” čempione atradās iedzinējos ar 1:2. Spēles otrajā pusē pretinieki neveiksmīgi nospēlēja vairākos momentos – Emersons iesita bumbu savos vārtos, pēc 20 minūtēm brazīlietis tika noraidīts no laukuma, bet mača noslēdzošajā nogrieznī Marks Bartra pārkāpa noteikumus soda laukuma.

Uz “Real Betis” vārtiem nozīmēja 11 metru soda sitienu, ko realizēja Serhio Ramoss, Madrides vienībai svinot pirmo uzvaru šosezon.

Itālija

Milānas “Inter” saspringtā cīņā uzvarēja “Fiorentina” ar 4:3. Milānas komanda fantastiski aizvadīja mača galotni. Komanda bija iedzinējos ar 2:3, kad 87. minūtē Romelo Lukaku panāca izlīdzinājumu, bet divas minūtes vēlāk “Inter” pussargs Danilo D’Ambrosio izrāva uzvaru.