Bijusī ranga līdere: Ostapenko uzvara Parīzē – gada lielākais notikums

31/07/2017 17:57

Kādreizējā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) ranga pirmā rakete Treisija Ostina ir sajūsmināta par Aļonas Ostapenko parādīto Francijas atklātajā čempionātā, uzskatot to par 2017.gada iespaidīgāko brīdi.

Nākamajā nedēļā Ostina Toronto tiks uzņemta turnīra “Rogers Cup” Slavas zālē un amerikāniete preses konferencē atzinīgi izteikusies par 20 gadus vecās Ostapenko uzvaru Francijas atklātajā čempionātā, ko uzskata par “iespaidīgāko sniegumu 2017. gadā.”

“Ir tik daudz īpašības vārdu, lai raksturotu sieviešu tenisu. Bet par iespaidīgāko sniegumu es nosauktu Ostapenko pirmo uzvarēto turnīru vispār. Un mēs nerunājam par “International” vai “Premier” sērijas turnīriem, kad pēkšņi viņa uzvarēja “French Open”,” paudusi pašlaik 54 gadus vecā Ostina.

“Kā viņa atspēlējās, kad finālā bija zaudējusi pirmo setu un otrajā atradās iedzinējos 0-3. Tas bija ļoti iespaidīgi. Tāpat viņas rezultāti pēc tam,” Latvijas tenisistei līdzi sekojusi Ostina.

Kā zināms, Ostapenko “Roland Garros” finālā uzvarēja rumānieti Simonu Halepu ar 4-6, 6-4, 6-3 un vēlāk kļuva pirmo pēc Kimas Kleistersas, kura pēc pirmā “Grand Slam” titula, nākamajā, kas Ostapenko gadījumā bija Vimbldona, sasniedza ceturtdaļfinālu.

Ostapenko aktuālajā WTA rangā ieņem 12.vietu Savukārt šogad nopelnītajos WTA ranga punktos Ostapenko starp visas planētas tenisistēm ir astotajā vietā, kas viņai ļauj reāli cerēt uz dalību sezonas noslēguma turnīrā, kur iekļūst astoņas labākās sportistes.

“Redzēti daudzi spēlētāji, kas ātri izvirzās vadībā, bet vēlāk neiztur spiedienu,” teica Ostina.

Ostina ielauzās tenisā pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās, uzvarot divos ASV atklātajos čempionātos trīs gadu laikā un 1981.gadā arī “Rogers Cup” turnīrā. Šie sasniegumi bija pirms viņa sasniedza 20 gadu vecumu.