Bikše ierindojas 65. vietā 15 kilometru distancē

16/02/2018 11:09

Phjončhanas olimpisko spēļu distanču slēpošanas sacensībās Latvijas sportists Indulis Bikše izcīnīja 65. vietu 118 sportistu konkurencē.

Vēsturisku panākumu guva Dario Kolonja, kurš kļuva par visu laiku pirmo olimpisko spēļu dalībnieku, kurš 15 kilometru distancē triumfējis trīs olimpiādēs pēc kārtas. Pirmo uzvaru viņš izcīnīja 2010. gadā Vankūverā, bet vēlāk triumfēja arī Sočos.

Bikše no Kolonja atpalika četras minūtes un 0,8 sekundes. Distanci mūsējais sāka ātrā tempā, jo pēc nepilniem diviem kilometriem viņam bija 18. labākais laiks. Taču turpinājumā Bikše kopvērtējumā noslīdēja krietni zemāk, otrajā kontrolatzīmē pēc sešiem kilometriem ieņemot jau 65.vietu. Turpinājumā latvietis vēl uz brīdi bija 62.vietā, bet finišā viņš noslīdēja vēl par trīs vietām uz leju.

Bikšes slēpojums bija ātrāks par visiem Lietuvas sportistiem, bet lēnāks par visiem igauņiem.

Jāpiebilst, ka pagājušogad Bikše kļuva par pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš ieguvis punktus Pasaules kausa posmos.