Bīla ēra Vašingtonā galā – zvaigžņotais Porziņģa komandas biedrs nonāks Fīniksā

19/06/2023 08:10
Nokopēts
Bredlijs Bīls un Kriss Pols

Vairāki Ziemeļamerikas mediji vēsta, ka Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) notiks vērienīgs maiņas darījums. Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” uz Fīniksas “Suns” aizmainīs Bredliju Bīlu.

Šobrīd zināms, ka Fīniksa, lai iegūtu Bīlu, ir šķīrusies no pieredzējušā Krisa Pola, Lendrija Šameta, vismaz četrām otrās kārtas izvēlēm, kā arī drafta piku apmaiņas opcijas. “Suns” tāpat savā rīcībā, visticamāk, iegūs “Wizards” pagājušās sezonas atklājumu Džordanu Gudvinu.

Precīza informācija par šo maiņu gan sagaidāma tikai tuvāko dienu laikā, jo neskaidra ir situācija ar Polu. Lai gan “The Athletic” vēsta, ka “Wizards” vadība saspēles vadītāju vēlas paturēt sastāvā, netiek izslēgts variants, ka “Wizards” un “Suns” centīsies iesaistīt darījumā trešo komandu, ja Pols paudīs vēlmi spēlēt klubā, kas cīnīsies par čempiontitulu. Kā ziņo “Bleacher Report” apskatnieks Kriss Heinss, tad šobrīd kā galvenā pretendente uz Pola iegūšanu tiek minēta Losandželosas “Clippers” vienība.

Ar šo darījumu noslēgusies Bīla ēra Vašingtonā – 29 gadus vecais aizsargs visu savu karjeru bija pavadījis ASV galvaspilsētā. Pērn Bīls ar “Wizards” noslēdza iespaidīgu piecu gadu “super-max” līgumu 251 miljonu dolāru apmērā, un viņš kļuva par vienīgo spēlētāju līgā, kura kontraktā tika iekļauts punkts par neaizmainīšanu, proti, Bīls varēja atteikt jebkuram maiņas darījumam, kā arī kontrolēt, kurā klubā darījuma gadījumā viņš nonāk un pret ko tiek aizmainīts. Kā vēsta “The Athletic”, tad Bīls un viņa aģents pēdējo dienu laikā bija tikušies ne tikai ar “Suns”, bet arī Milvoki “Bucks”, Sakramento “Kings” un Maiami “Heat” pārstāvjiem, lai apspriestu potenciālo maiņu. Kā savu karjeras nākamo pieturvietu Bīls galu galā izvēlējās Fīniksu. ESPN ziņo, ka Bīla līguma punkts par neaizmainīšanu saglabāsies arī “Suns” komandā.

“Suns” tādējādi spērusi kārtējo “visu vai neko” soli un izveidojusi jaunu zvaigžņu kombināciju – kopā ar Bīlu Fīniksā spēlēs arī Devins Bukers, Kevins Durants un Deandrē Eitons. Visiem šie basketbolistiem spēkā ir ilgtermiņa līgumi (Bīlam un Bukeram līdz 2026./2027. gada sezonai, Durantam un Eitonam līdz 2025./2026.) un nākamajā sezonā “Suns” kopā viņiem izmaksās 163 miljonus, kas krietni pārsniedz budžeta griestus, piespiedīs kluba īpašniekam maksāt luksusa nodokli, kā arī ļoti ierobežos pārējā sastāva izveidošanu.

Savukārt “Wizards” ar šo darījumu pamatīgi atvieglojusi situāciju budžeta griestos – ja Bīls būtu palicis Vašingtonā, tad līdz 2027. gadam komanda šķirtos vēl no 204 miljoniem. Šī brīža jaunieguvumam Polam 2021. gadā noslēgtais četru gadu līgums par 120 miljoniem ir spēkā ir līdz 2025. gadam, taču ar būtiskiem nosacījumiem – kontrakts uz nākamo sezonu ir daļēji garantēts jeb Pola atlaišanas gadījumā pirms 28. jūnija komandai nebūs jāizmaksā līguma summa pilnā apmērā, bet uz 2024./2025. gada sezonu garantiju vairs nav.

Visai līdzīga situācija arī ir Šametam. Viņš pērn ar “Suns” parakstīja četru gadu līgumu par 42,5 miljoniem un kontrakta trešais gads jeb aiznākamā sezona nav garantēta, bet 2025./2026. gada sezona ir ar kluba opciju. Tāpat šis solis liecina par plānoto pārbūvi, jo “Wizards” var palikt bez vēl diviem no saviem līderiem – gan Porziņģim, gan Kailam Kuzmam ir iespēja kļūt par neierobežoti brīvajiem aģentiem.

TOP notikumi
1
X
2
4.4
4.33
1.66
4.75
4.2
1.63
3.1
3.75
2.15
3.6
3.4
2.05
5.5
3.8
1.63
5.25
4.2
1.58
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām