Biļalovs: Fani no Latvijas man joprojām vēl raksta vēstules

Kādreizējais Kontinentālās hokeja līgas () kluba Rīgas “Dinamo” vārtsargs Timurs Biļalovs sarunā ar krievu mediju “Championat” dalījās emocijās par izsaukumu uz Krievijas izlasi. 

Kā zināms, tad no 12. decembra Krievijā tiks aizvadīts otrais “Euro Hockey Tour” posms, kura ietvaros spēkosies Krievijas, Zviedrijas, Somijas un Čehijas nacionālās izlases. Viens mačs tiks aizvadīts Čehijas pilsētā Plzeņā, bet vēl viens mačs Sanktpēterburgā, kur Krievijas un Somijas hokejisti tiksies zem klajas debess. Pārējās spēles tiks aizvadītas Maskavas CSKA kluba mājas arēnā. 

Biļalovs iesāka: “Pirmo reizi esmu izsaukts uz izlasi. Sajūtas ir vislabākās. Man nebija ne jausmas, ka mani varētu izsaukt un nezināju, pret ko spēlēšu,” sacīja Biļalovs. 

“Negaidīju, ka mani vispār varētu izsaukt uz izlasi. Centos tikai palīdzēt savam klubam. Domāju, ka arī Latvijā par mani turēs īkšķus, jo fani man joprojām raksta vēstules. Biju pārsteigts par izsaukumu, jo man nav nekādas pieredzes tādā līmenī,” turpināja Timurs. 

Kazaņas kluba pamatvārtsargs stāstīja: “Mans novērojum ir tāds, ka vairs nav jāspēlē Maskavas CSKA un Sanktpēterburgas SKA, lai tiktu izlasē. Tagad arī vairāki spēlētāji ir izsaukti no Omskas “Avangard”,” 

“Vai es skatos Nacionālās hokeja līgas (NHL) virzienā? Jā, skatos, bet, vai izsauks – neesmu pilnībā pārliecināts,” noslēdza Biļalovs. 

Biļalovs novembrī un oktobrī “sausā” nostāvēja 316 minūtes un deviņas sekundes no vietas, kas ir KHL un Krievijas čempionātu rekords. Gada priekšpēdējā mēnesī viņš uzvarēja četros no sešiem mačiem, divreiz paliekot uz “nulles”. Novembrī krievu vārtsargs atvairīja 96,18% metienu un vidēji 60 minūtēs ielaida 0,93 ripas, abos statistikas rādītājos ieņemot pirmo vietu un tika atzīts par mēneša labāko vārtsargu. 

Kā zināms, tad pirms iepriekšējās sezonas krievu hokejists kļuva par Rīgas “Dinamo” spēlētāju. Konkurencē ar Kristeru Gudļevski viņš izcīnīja pirmā numura statusu, aizvadot 38 spēles regulārajā čempionātā. 

Savā pirmajā pilnajā KHL sezonā vārtsargs atvairījis 93% metienu, vidēji mačā ielaidis 2,18 vārtus, ka arī aizvadīja četras sausās spēles. Rīdziniekiem pietrūka viens punkts, lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm. Vasarā viņš atgriezās Kazaņā. 16 mačos Biļalovs atvairījis 95,7% metienu, vidēji mačā ielaižot 1,10 ripas. 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par