Biļalovs pirms sezonas vēlējies atgriezties Rīgā

Timurs Biļalovs, sportazinas.com
Timurs Biļalovs | Foto: Rīgas "Dinamo"/Raimonds Volonts

Kādreizējais Kontinentālās hokeja līgas () komandas Kazaņas “Ak Bars” vārtsargs pirms aizvadītās sezonas vēlējies atgriezties Rīgas “Dinamo” sastāvā.

Biļalovs “Dinamo” komandā spēlēja 2018./19. gada sezonā, bet aizvadītajā pārstāvēja “Ak Bars”, iekļūstot arī KHL Zvaigžņu spēlē. Krievu vārtsargs demonstrēja lielisku sniegumu Kazaņas komandas sastāvā, taču līgumu nav pagarinājis un pagaidām ir bez kluba. Biļalovs raugoties Nacionālās hokeja līgas (NHL) virzienā.

Šī KHL sezona koronavīrusa Covid-19 draudu dēļ ir atcelta, bet “Ak Bars” galvenais treneris Dmitrijs Kvartaļnovs atklājis, ka 25 gadus vecais Biļalovs pirms sezonas vēlējies vēl vienu sezonu nospēlēt “Dinamo” rindās, jo viņš neticēja, ka varētu kļūt par “Ak Bars” pirmo numuru.

“Pagājušajā vasarā Biļalovs man palūdza, lai palaižu viņu uz Rīgu,” atklāja Kvartaļnovs, kurš ticējis Biļalova talantam. “Es domāju, ka viņam ir iespēja būt pirmajam vārtsargam. Viņš strādāja, pierādīja sevi un uzstādīja rekordus.”

“Timurs spēra platu soli uz priekšu,” turpināja Kvartaļnovs. “Viņš konkurēja ar diviem monstriem – Emīlu Garipovu un Adamu Reidebornu. Viņš sāka no nulles un kļuva labāks par visiem – Biļalovs tagad ir augsta līmeņa hokejists. Gan Biļalovam, gan Reidebornam nākotnē ir iespējas sevi realizēt vēl augstākā kvalitātē.”

Līgums ar “Ak Bars” ir noslēdzies arī 28 gadus vecajam Reidebornam un līdz ar to “Ak Bars” pagaidām ir jauna vārtsargu dueta meklējumos.

Biļalovs šajā sezonā 32 spēlēs uzstādīja fantastisku atvairīto metienu procentu, atvairot 94,3% metienus un vidēji mačā ielaižot 1,45 ripas. Viņš arī astoņās spēlēs nosargāja savus vārtus neskartus.

Krievu ripu ķērājs sava pēdējā laika snieguma dēļ šobrīd ir visai pieprasīts hokejists. Māc šaubas, vai “Dinamo” rindās viņa statistika būtu tikpat spīdoša, ņemot vērā, ka “Ak Bars” aizsardzības līnija ir krietni jaudīgāka.

Biļalovs aizvadītajā sezonā tika arī pie iespaidīga rekorda.

Debija Krievijas izlasē un klīšana pa KHL – kā bijušajiem “Dinamo” leģionāriem veicās šosezon?

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par