Biļetes par 12 eiro, Kauņas “Eiropas izlase” un haoss LHF lapā – kas līdzjutējus sagaida jaunajā OHL sezonā?

08/09/2023 09:01
Nokopēts
Zemgale/LBTU pret Kurbadu

Jau šodien, 8. septembrī plkst. 18:30 Jelgavā ar pērnās sezonas atkārtojumu tiks dots starts jaunajai “Optibet” hokeja līgas (OHL) sezonai, pirmajā mačā ar spēkiem mērojoties “Zemgale/LBTU” un “Mogo/LSPA”. Iespējams, arī sezonas noslēdzošajās spēlēs piedalīsies tieši abas šīs komandas, bet par to mēs runāsim tuvāk martam, jo tagad vietējā līgā netrūkst citu lietu, ko apspriest.

Haoss ar spēļu laikiem

Turnīra kalendārs tika publicēts 16. augustā, bet ar laikiem gan ir problēmas. Jo arī dienu pirms pirmās spēles pilns kalendārs (ar spēļu laikiem) Latvijas hokeja federācijas (LHF) lapā pieejams tikai uz septembri, un tas parādījies tikai šonedēļ. Iespējams, federācijas ofisā kāds nezin, ka cilvēki savas aktivitātes mēdz plānot arī ilgtermiņā, un viņiem ir interesanti, piemēram, kā tiks sarindotas spēles 23. septembrī, kad mājas mači paredzēti trīs Rīgas komandām.

Viesojoties podkāstā “Bufete”, “Zemgale/LBTU” galvenais treneris Artis Ābols pauda domu, ka diez vai tuvākajos gados piedzīvosim spēcīgu vietējo līgu, jo iespējas ir tādas, kādas tās ir. Speciālistam ir taisnība, bet te atkal ir jautājums – ko LHF ir izdarījusi, lai čempionāts tiešām būtu interesants? Kāpēc uz Rīgas derbiju “Optibet Virslīgā” sanāk daudzi tūkstoši, bet OHL pat TOP spēlē tūkstotis skatītāju pamatturnīrā spēlē ir kaut kāds kosmoss? Varbūt tāpēc, ka pat tādi sīkumi, ka spēļu sākuma laiki netiek atklāti, it kā tas būtu noslēpums? Jo plānojot došanos uz jebkuras Eiropas hokeja līgas spēli kaut februārī, es uzreiz zinu, ar ko man rēķināties.

Par vienu soli tuvāk Rīgas divīzijai

Neesmu pārbaudījis, vai vēl kādā Eiropas hokeja līgā ir tāda situācija, ka vienā pilsētā spēlē četras komandas. Rezultātā OHL strauji tuvojas tam, lai komandas tiktu sadalītas divās grupās – Rīgas divīzija un Lietuvas/Igaunijas divīzija, kuru uzvarētāji varētu spēlēt pret “Zemgale/LBTU” vienību. Tas, protams, ir joks. Par ko gan vispār negribās jokot, ir reģionu pārstāvniecība. Pērn palikām bez “Liepājas”, tagad pienākusi arī “Dinaburgas” kārta.

Tajā pašā laikā liels prieks par “Kurbada” atgriešanos vietējā līgā. Iepriekšējos divos gadus komanda pavadīja Igaunijas čempionātā, aizvadītajā sezonā izcīnot čempiontitulu. Toma Bluka vadītā vienība uz kaimiņu fona izskatījās kā grands un kļuva skaidrs, ka Igaunijas līgā “Kurbadam” vairs īsti nav, kur izvērsties. Prieks par to, ka domstarpības starp klubu un LHF palikušas pagātnē, un divkārtējā Latvijas čempione atkal būs redzama vietējos laukumos.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HS KURBADS | HK KURBADS (@hk_kurbads)

Dārgākās biļetes – Tallinā

Kamēr Rīgā joprojām ir vietas, kur uz OHL maču var aiziet bezmaksas (šim mērķim iesaku HS “Rīga” mājas spēles), tad kaimiņiem Viļņā, Kauņā un Tallinā tādas iespējas nav, kamēr par Elektrēniem nekādas informācijas pagaidām nav. Kas arī lieliski parāda attieksmi no sērijas “kam vajag, tas kaut ko izdomās”. “Airwell Energija” pirmā mājas spēle paredzēta vien 27. septembrī, kas varētu daļēji izskaidrot informācijas trūkumu, bet baigi neticas, ka situācija mainīsies tuvāk šim datumam.

Ja gribat aiziet uz “Kurbada” spēli, tad šāds prieks jums izmaksās septiņus eiro, ar iespēju iegādāties abonementu par 50 eiro. Jelgavā hokejs maksā dārgāk – astoņus eiro. Pērn biļete uz OHL mačiem maksāja piecus eiro, bet uz “Mestis” līgas spēlēm – astoņus. Arī uz “Zemgale/LBTU” mačiem var nopirkt abonementu, kura cena ir 85 eiro.

Iepriekšējā sezonā sanāca pabūt uz Kauņas “City” spēli un biju izbrīnīts, ka Lietuvas basketbola galvaspilsētā par OHL spēles biļeti prasa desmit eiro. Tikpat naudiņas nāksies samaksāt, ja vēlaties klātienē atbalstīt Viļņas “Hockey Punks” komandu. Tikmēr rekords pieder OHL debitantei Tallinas “Panter” – Igaunijas galvaspilsētā OHL spēles apmeklēšana izmaksās 12 eiro. Vai jūs būtu gatavs maksāt tādu naudu, lai skatītos mačus? Es noteikti nē.

Kauņa vāc “Eiropas izlasi”

Pagājušajā sezonā Kauņas “City” galvenais treneris bija Latvija speciālists Sergejs Durdins. Ar viņu komanda OHL tabulā ieņēma sesto vietu un bija tuvu tam, lai ceturtdaļfināla sērijā no cīņas izsistu Rīgas “Dinamo”. Tas gan nesanāca, toties sanāca jau Lietuvā, jo finālsērijā pret Elektrēnu “Airwell Energija” Kauņas klubs izrādījās pārāks un kļuva par kaimiņvalsts čempionu.

Starpsezonā “City” rindās notikušas vērienīgas izmaiņas, kuras skārušas arī trenerus, jo par galveno tika nozīmēts ukraiņu speciālists Sergejs Viters, kurš vēl pirms diviem gadiem ar “Donbass” piedalījās IIHF Čempionu līgas grupu turnīrā. Arī sastāvā daudz kas mainījies, un pašlaik tajā, neskaitot lietuviešus, ir vēl sešu valstu pārstāvji – ukraiņi, čehi, slovāki, somi, ungāri un kazahi.

Vai treneris tiks galā ir šādu sajaukumu? Izskatās, ka tas varētu būt diezgan sarežģīts jautājums, kā arī visai interesē visu šo hokejistu motivācija spēlēt OHL. Skaidrs, ka Kauņa, komplektējot sastāvu, domā arī par Kontinentālo kausu, kura pirmais posms būs jau septembrī tieši Lietuvā. Vismaz pagaidām “City” vienība izskatās pēc visnotaļ interesanta eksperimenta.

Daži atgriežas, daži aiziet

Runājot par sastāviem, tad prieks par to, ka vietējā līgā atgriezušies (vai palikuši) vairāki labi spēlētāji. “Kurbads” dzimtenē atgriezis uzbrucēju Artūru Mickēviču, kurš iepriekšējās divas sezonas pavadīja Francijā. “Prizmas” pieteikumā parādījies Patriks Zabusovs un nu jau par OHL leģendu kļuvušais Georgijs Pujacs. “Mogo” rindās varēsim redzēt Gintu Meiju, Deividu Sarkani un Lauri Bajarunu, kamēr par jelgavnieku ieguvumu noteikti var saukt rezultatīvu aizsargu Aleksandru Galkinu.

Tajā pašā laikā ārzemēs devušies tādi hokejisti kā Rūdolfs Maslovskis, Harijs Brants, Ēriks Vītols, savukārt Toms Hartmanis un Mārcis Zembergs noslēguši karjeru. Vairākas skaļas pārejas notikušas arī Latvijas klubu starpā, un vismaz pagaidām izskatās, ka nosargāt titulu jelgavniekiem nebūs viegli.

Īpaši gribētos izcelt vienu “Prizmas” transfēru – komandas sastāvu papildinājis 29 gadus vecais japāņu vārtsargs Jošihiro Kuroiva. Viņam šī nav pirmā pieredze, vēl jo vairāk – japānim tā ir atgriešanās “Prizmas” rindās. Tieši tā – viņš komandu pārstāvēja gan 2016./2017. gada sezonā, gan 2019./2020. gada sezonas, abos gadījumos viņa cipari nebija tie labākie. Pagājušā sezona pavadīta dzimtenē, tomēr izskatās, ka japānim pietrūcis Latvijas hokeja.

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām