Bīls aicina novērtēt Bertānu: Padomājiet – viņa metiena rokai ir četri pirksti!

Bredlijs Bīls, Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Bredlijs Bīls un Dāvis Bertāns | Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” zvaigzne reportiera Zeka Lova podkāstā dalījies savos iespaidos par “latviešu lāzeru” Dāvi Bertānu, kā arī pastāstījis par Vašingtonas komandas spēlētāju “tālmetienu konkursiem” treniņos.

Lovs pavaicāja Bīlam, vai viņam kādreiz treniņā ir bijis “tālmetienu konkurss” ar Bertānu. “Jā, katru treniņu atstrādājam trīspunktu metienus. Viņš daudz sacentās arī ar IT [Aizeja Tomasu], kad viņš bija sastāvā.”

Lovs bija skeptisks par Tomasa izredzēm pret Bertānu. “Man ļoti patīk IT, bet neticu, ka viņš varētu uzvarēt Bertānu tālmetienu konkursā.” Šādu žurnālista repliku apstiprināja Bīls, kurš atzina, ka pārsvarā uzvarējis Dāvis.

“Bieži vien ar Bertānu likām sacensties arī Rui Hačimuram,” turpināja Bīls. “Viņam parasti sākumā ir “karstā sērija”, bet uz beigām tā teju vienmēr noplok un Bertāns viņu “izpūš ārā” no sacensības.”

Apskatnieks un Bīls runāja arī par Bertāna prasmi realizēt visai “trakus” metienus. Piemēram, ne reizi vien šosezon Dāvis ir guvis punktus, izdarot ātrus vai ne tik ātrus metienus teju no laukuma centra, kur atrodas klubu logo. Bertāns pie šādiem metieniem pat atsevišķi strādā treniņos un uzskata, ka tā ir normāla pozīcija, no kuras gūt punktus.

“Bertāna metiena rokai ir principā četri pirksti – padomājiet par to!” latvieti aicināja novērtēt Bīls. “Esmu viņam teicis – brāl, tu izdari neticamus metienus! Uz, ko Bertāns parasti atbild – bet es tos varu realizēt! Tādā brīdī aizdomājos, ka, jā viņam, ir taisnība, jo Dāvis tiešām spēj gūt punktus no šādām pozīcijām.”

Bertāns šogad debitēja NBA Zvaigžņu nedēļas nogalē, kur tālmetienu konkursā ierindojās trešajā vietā. Viņš šosezon ir viens no vadošajiem līgas tālmetienu izpildītājiem, jo mačā vidēji izdara 8,7 trīspunktu metienus, bet iemet 42,4%, kas attiecībā pret izdarīto metienu skaitu ir iespaidīgs rādītājs. Dāvis ar vidēji 15,4 punktiem ir “Wizards” otrs labākais punktu guvējs aiz Bīla (30,5)

Jau iepriekš Dāvis publiski stāstījis par incidentu bērnībā, kad viņš zaudēja daļu no labās rokas zeltneša, palīdzot ģimenei kokapstrādes darbos. Kluba līdzjutēju vidē Bertāns ir viens no šī brīža iecienītākajiem basketbolistiem, kā arī fani atļāvušies mazliet pajokot par latvieti.

Bīls arī runāja par savu nostāju un lojalitāti pret “Wizards”. Basketbolists atklāja, ka labāk ir centrālais un vadošais spēlētājs Vašingtonā, nevis kādā citā vienībā, kur viņa loma, iespējams, nebūtu tik nozīmīga. Basketbolists pērn parakstīja jaunu līgumu ar Vašingtonas klubu līdz 2023. gadam.

Sagaidāms, ka ar šovasar brīvā aģenta statusā esošo Bertānu “Wizards” noslēgs jaunu līgumu, kā arī nākamsezon komandā atgriezīsies iepriekš traumētais Džons Vols, kurš kopā ar Bīlu un Bertānu veidos visai jaudīgu trijotni.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par