Binduļa pārstāvētā “Motor” iekļūst Čehijas ekstralīgas pusfinālā, Ābols klusē pēc karjeras labākās spēles

28/03/2022 21:29
Kristofers Bindulis

Čehija

Latvijas hokejista Kristofera Binduļa pārstāvētā Česke Budejovices “Motor” pirmdien savā laukumā tika pie panākuma Čehijas hokeja ekstralīgas piektajā ceturtdaļfināla spēlē, iekļūstot pusfinālā. “Motor” savā laukumā ar 4:3  (1:2, 2:1, 1:0) uzvarēja Pardubices “Dynamo”, sērijā svinot panākumu ar 41.

Bindulis nespēlēja pleca savainojuma dēļ. Mājinieku labā divus vārtus guva Lukāšs Pehs. Pusfinālā “Motor” tiksies ar pāra Liberecas “Bily Tigri” un Prāgas “Sparta” uzvarētājiem. Vadībā ar 3-1 ir “Sparta”.

Astoņas komandas izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā cīnījās par tiesībām spēlēt ceturtdaļfinālā, kur jau bija tikušas pamatturnīra labākās četras vienības, tajā skaitā arī  Česke Budejovices “Motor”.

Somija

Latvijas uzbrucēja Oskara Batņas pārstāvētā Mikeli “Jukurit” pirmdien savā laukumā ar zaudējumu uzsāka Somijas hokeja čempionāta ceturtdaļfinālu, bet vārtsargs Jānis Kalniņš palika rezervē Tamperes “Tappara” uzvarā. “Jukurit” mājās ar 1:3 piekāpās Kouvolas “KooKoo”, kas izvirzījās vadībā sērijā ar 1-0. Batņa 13 minūtēs un 54 sekundēs laukumā trīsreiz meta pa vārtiem, uzvarēja sešos no 13 iemetieniem un spēli pabeidza ar +/- rādītāju -1. Otrdien komandas tiksies Kouvolā.

Kalniņš palika rezervē, bet viņa pārstāvētā “Tappara” savā laukumā ar 5:3 (0:2, 3:0, 2:1) pārspēja bez Jāņa Švanenberga pieteikumā spēlējušo Raumas “Lukko”, sērijā panākot 1-0. Kalniņa konkurents uz vietu vārtos Kristians Heljanko atvairīja 27 no 30 metieniem. Otrā spēle otrdien notiks Raumā.

“Lukko” ceturtdaļfinālā tiksies ar Jāņa Kalniņa pārstāvēto Tamperes “Tappara”, bet Oskara Batņas pārstāvētā Mikeli “Jukurit” krustos nūjas ar “KooKoo”. Pamatturnīrā labāko desmitniekā neiekļuva uzbrucēja Daniela Bērziņa pārstāvētā Jiveskiles JYP, bet aizsarga Kārļa Čukstes pārstāvētā Lahti “Pelicans” nepārvarēja kvalifikācijas kārtu.

Zviedrija

Latvijas hokejists Oskars Cibuļskis pirmdien Erebrū Zviedrijas hokeja augstākās līgas (SHL) otrajā “play-off” mačā izcēlās ar rezultatīvu piespēli, palīdzot viņa un vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētajai Jēvles “Brynas” izbraukumā pārspēt Rodrigo Ābola un Kristapa Zīles pārstāvēto “Orebro”. “Brynas” viesu lomā ar 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) pieveica “Orebro”, “play-off” pirmās kārtas sērijā panākot 1-1.

Cibuļskis 24.minūtē rezultatīvi piespēlēja uzvaras vārtu guvējam Dmitro Timašovam. Aizsargs laukumā bija tikai septiņas minūtes un 25 sekundes, kuru laikā sakrāja +/- rādītāju +1. Savukārt Gudļevskis palika uz rezervistu soliņa. Viņa konkurents uz vietu vārtos Veini Vehvileinens atvairīja visus 24 pretinieku metienus. Tikmēr pretinieku rindās komandas kapteinis Ābols uz ledus pavadīja 16 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā trīsreiz meta pa vārtiem, uzvarēja 58,33% iemetienu un spēli beidza ar +/- rādītāju -1. Zīle 15 minūtēs un 59 sekundēs laukumā nopelnīja divas soda minūtes, kuru laikā vārti netika zaudēti, kā arī pielietoja divus spēka paņēmienus. Trešā sērijas spēle paredzēta otrdien Erebrū.

Pagājušajā sezonā Vekšes “Lakers” finālā pieveica “Rogle” vienību.