Birkentāls PČ biatlonā junioriem finišē 13. vietā individuālajā distancē

24/02/2022 23:50
Renārs Birkentāls

Latvijas biatlonists Renārs Birkentāls ceturtdien ASV pasaules junioru čempionātā biatlonā izcīnīja 13.vietu 15 kilometru individuālajā distancē. Uzvaru svinēja čehs Jonāšs Marečeks, kurš neaizvēra divus mērķus un finišēja ar laiku 43 minūtes un 19,8 sekundes. Otrās vietas ieguvējs Vetle Peulsens no Norvēģijas arī kļūdījās divreiz un bija 17 sekundes lēnāks, bet Peulsena komandas biedrs Martins Uldals ar diviem nesašautiem mērķiem atpalika 31,7 sekundes.

Birkentāls ar trim “pūdeļiem” uzvarētājam zaudēja minūti un 46,6 sekundes. Otrs Latvijas pārstāvis Kirils Matjuhins ar piecām kļūdām šautuvē no uzvarētāja atpalika sešas minūtes un 0,2 sekundes, ierindodamies 52.pozīcijā. Startēja 79 biatlonisti.

Trešdien desmit kilometru individuālajā distancē jaunietēm vienīgā Latvijas pārstāve Līva Šahno pēc garām mērķiem aizšautiem visiem desmit pirmajiem šāvieniem izstājās. 59 sportistu konkurencē par čempioni kļuva zviedriete Sāra Andešone, kura ar trim kļūdām šaušanā finišēja pēc 38 minūtēm un 58,2 sekundēm.

Viņa par 9,8 sekundēm apsteidza perfekti šāvušo vācieti Ivu Moricu un par 17 sekundēm Moricas komandas biedreni Selīnu Grošenu, kura šaušanā kļūdījās divreiz. Pasaules čempionāts jauniešiem un junioriem ASV norisināsies līdz 2.martam.