BJBS “Rīga”/”Juniores” basketbolistes iekļūst DBBL pusfinālā

18/04/2021 16:02
BJBS Rīga/Juniores

BJBS “Rīga”/”Juniores” komanda svētdien svinēja minimālu uzvaru, iekļūstot Douglas” Latvijas Sieviešu basketbola līgas (DBBL) pusfinālā. RSU ar 73:74 (14:20, 25:14, 16:21, 18:19) piekāpās BJBS “Rīga”/”Juniores” vienībai.

RSU komandā 27 punkti un 13 atlēkušās bumbas tika Alisei Bruzinskai, 22 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles sakrāja Ieva Stefanija Jundase, bet 14 punkti un 17 atlēkušās bumbas sakrāja Guna Lagzdiņa. BJBS “Rīga”/”Juniores” vienībā Paula Kļeščova guva 16 punktus un septiņreiz rezultatīvi piespēlēja, pa 14 punktiem sakrāja Nikola Priede un Juta Harčenko, kurām arī attiecīgi sešas un piecas atlēkušās bumbas, bet ar desmit punktiem un piecām pārķertām bumbām finišēja Ance Laila Zeidaka.

Vadībā spēles gaitā pabija abas komandas, bet viss izšķīrās galotnē, kurā veiksme uzsmaidīja jauniešu komandai. Divas minūtes un deviņas sekundes līdz spēles beigām Bruzinska ar divpunktu metienu panāca 73:73, bet uzvaras punktu 12 sekundes pirms spēles beigām, realizējot otro soda metienu, guva Kļeščova.

Jau ziņots, ka sestdien sacensībās, kurās tika noskaidrota ceturtā DBBL pusfināliste, augstskolu derbijā RSU vienība pārspēja “Daugavpils Universitāti” – 59:54 (22:14, 35:32, 43:42), bet BJBS “Rīga”/”Juniores” jau pirmajā puslaikā iekrāja vērā ņemamu pārsvaru cīņā ar mājiniecēm – “Jelgava”/BJSS komandu – 91:40 (23:11, 44:23, 71:35).

LSBL elites grupā visās 16 spēlēs uzvarēja “TTT Rīga”, otrā ar 11 uzvarām bija “Latvijas Universitāte”, bet “Liepāja”/LSSS vienība izcīnīja astoņas uzvaras, visām nodrošinot vietu pusfinālā. Tālāk ar trim panākumiem sekoja “Rīgas Stradiņa Universitātes” (RSU) komanda, bet turnīra tabulu ar divām uzvarām noslēdza BJBS “Rīga”/”Juniores”.

“Final 4” turnīrā Liepājā 24.aprīlī pusfinālā “TTT Rīga” spēlēs ar Jelgavas turnīra uzvarētājām. Otrajā pusfināla pārī spēlēs “Latvijas Universitāte” – “Liepāja”/LSSS. Valsts čempiones kļūs zināmas 25.aprīlī.