“Blackhawks” iegūst Kolumbusas labāko aizsargu un paraksta ar viņu iespaidīgu ilgtermiņa līgumu

24/07/2021 09:34

Latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas “Blue Jackets” veikusi iespaidīgu maiņas darījumu, uz citu līgas vienību Čikāgas “Blackhawks” aizmainot pagājušo divu sezonu kapteiņa asistentu un savu komandas vērtīgāko aizsardzības spēlētāju Setu Džounsu.

“Blackhawks” maiņas darījumā no Kolumbas ieguva ne vien pieredzējušo aizsargu Džounsu, bet arī 32.izvēli 2021.gada draftā un iespēju izvēlēties vienu papildus spēlētāju 2022.gada drafta 6.kārtā. “Blue Jackets”, savukārt, pretī ieguva aizsargu Adamu Bokvistu, kuram vēl ir palicis viens gads viņa debitanta līgumā, kā arī 12. un 44.izvēles 2021.gada draftā un izvēli 2022.gada drafta pirmajā kārtā.

Uzreiz pēc Džounsa iegūšanas “Blackhawks” parakstījusi ar 26 gadus veco aizsargu jaunu astoņu gadu līgumu par 9,5 miljoniem ASV dolāru sezonā, ziņo “Sportsnet” apskatnieks Eliots Frīfmans. Amerikānim vēl uz vienu sezonu ir spēkā viņa pašreizējais 5,4 miljonu ASV dolāru gadā vērtais līgums, tāpēc jaunā ilgtermiņa vienošanās ar Čikāgas klubu, kas ietvers sevī maiņas aizliegumu, stāsies spēkā no 2022./2023.gada sezonas.

Jau ziņots, ka Kolumbusa šovasar bija apņēmības pilna parakstīt ar 26 gadus veco aizsargu jaunu ilgtermiņa līgumu, taču pirms aizvadītās 2020./2021.gada sezonas beigām amerikānis paziņoja par savu vēlmi pamest komandu. “Blue Jackets” bija plānojusi piešķirt Džounsam visu laiku lielāko kontraktu kluba vēsturē, kā arī padarīt viņu par kluba kapteini, tomēr amerikānis izvēlējās neparakstīt jaunu līgumu. Līdz ar to aizsarga iekļaušana maiņas darījumā nav uzskatāma par pārsteigumu.

Džounss šobrīd ir savā karjeras zenītā un ir uzskatāms par vienu no NHL labākajiem aizsargiem. Kopš 2019.gada “Blue Jackets” ir zaudējusi vairākus augstas klases spēlētājus – Artēmiju Panarinu, Sergeju Bobrovski, Metu Dušēnu, Džošu Andersonu un Pjēru-Luku Dubuā. Tāpat pēc aizvadītās sezonas no galvenā trenera amata atkāpās ilggadējais speciālists Džons Tortorella.

Iepriekš medija “The Athletic” apskatnieks Ārons Porclains izteica minējumus, ka arī tādi spēlētāji kā Zeks Verenskis un Kems Atkinsons varētu sākt lauzīt galvu un apdomāt vienības pamešanu, sekojot iepriekš minēto hokejistu piemēram. Aizsargs, kurš 2013. gada NHL draftā tika izraudzīts ar ceturto numuru, pagājušajā sezonā kā “Blue Jackets” kapteiņa asistents 56 spēlēs sakrāja 28 (5+23) punktus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….