“Blackhawks” pirmā maiņa ierāda vietu Makdeividam un Draizaitlam (VIDEO)

Dominiks Kubaliks, sportazinas.com
Dominiks Kubaliks | Foto: NHL

Šonakt Nacionālajā hokeja līgā () tika aizvadītas pirmās “play-in” kārtas spēles pēc teju piecu mēnešu ilga sezonas pārtraukuma. Ļoti rezultatīvā mačā Čikāgas “Blackhawks”, piecus vārtus gūstot pirmās maiņas uzbrucējiem, ar rezultātu 6:4 pārspēja zvaigžņoto Edmontonas “Oilers”.

“Blackhawks”, kas tiek uzskatīta par šīs sērijas pastarīti, regulārā čempionāta noslēgumā Rietumu konferencē ierindojās 12.vietā, vien par mata tiesu kvalificējoties izslēgšanas spēlēm, taču tas netraucēja komandai šīs nakts mačā raidīt četras ripas “Oilers” vārtos jau pirmajā spēles trešdaļā. Rezultātu mača trešajā minūtē atklāja Edmontonas līderis Konors Makdeivids, taču tālāk sekoja četri vārti Čikāgas hokejistu izpildjumā – divus vārtus guva vienības kapteinis Džonatans Teivzs, bet vēl pa vienam “golam” pievienoja Dilans Stroms un Brendons Sāds.

Otrajā spēles trešdaļā “Oilers” vienus vārtus izdevās atgūt, precīzu metienu izpildot Leonam Draizaitlam, taču divi “blackhawks” uzbrucēja Dominika Kubalika vārti skaitliskajā vairākumā ļāva Čikāgai noslēgt periodu ar iespaidīgo 2:6 rezultātu. Mača izskaņā Kubaliks varēja lepoties ar spēlē gūtiem 5 punktiem (2+3), kļūstot par pirmo “Blackhawks” hokejistu, kurš aizvadot vienībā pirmo sezonu, spējis vienā izslēgšanas spēļu mačā gūt tik daudz punktu.

Spēles noslēdzošajā trešdaļā Edmontonas hokejistiem izdevās samazināt rezultāta starpību. Spēles 57.minūtē vārtus guva Džeims Nīls un Raiens Nadžents-Hopkinss, taču tas neglāba “Oilers” no zaudējuma pirmajā “play-in” kārtas spēlē ar rezultātu 4:6.

Citā mačā Karolīnas “Hurricanes” ar 3:2 pārspēja Ņujorkas “Rangers”.

Uzvarētājiem ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās aizsargs Jakobs Slavins un uzbrucējs Sebastians Aho, bet vēl vienus vārtus Karolīnai guva Martins Nečass.

“Rangers” rindās rezultatīvākais ar vieniem gūtiem vārtiem un piespēli bija Mika Zibanejads. Otros vienības vārtus guva Marks Stāls, bet rezultatīvu piespēli atdeva viens no šīs sezonas rezultatīvākajiem uzbrucējiem Artēmijs Panarins.

Vēl vienā spēlē Ņujorkas “Islanders” svinēja uzvaru pār Floridas “Panthers” ar rezultātu 2:1.

Spēles rezultātu pirmās trešdaļas 13.minūtē atklāja Žans Gabriels Pažo, bet otrajā puslaikā spēlē vairākumā 2:0 panāca “Islanders” uzbrucējs Entonijs Buviljē. Vienīgos vārtus Floridas komandas labā trešā perioda ievadā guva Džonatans Huberdo.

Pēdējā nakts spēlē Kalgarī “Flames” izrādījās pārāka pār Vinipegas “Jets”, svinot uzvaru sērijas pirmajā mačā ar rezultātu 4:1.

Vienīgos vārtus “Jets” guva pirmā perioda vidū, kad ar precīzu metienu izcēlās Vinipegas uzbrucējs Endrū Kops, savukārt spēles turpinājumā sekoja četri “Flames” bezatbildes vārti. Otrajā trešdaļā vārtus guva uzbrucēji Džonijs Gudro, Tobiass Rīders un Mikaels Beklunds, savukārt punktu spēlei mača 59.minūtē pielika Endrjū Mengaipens.