Blats atbild Pešičam: NBA ir citādāks basketbols ar citādākiem noteikumiem un spēļu grafiku

Lebrons Džeimss, Deivids Blats, sportazinas.com
Lebrons Džeimss un Deivids Blats Foto: Sports Illustrated

Jau vēstīts, ka pazīstamais serbu basketbola speciālists Svetislavs Pešičs kritiski izteicies par Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) piekto spēles stilu, uzskatot, ka labākais basketbols tiek spēlēts Eirolīgā.

Sava kolēģa izteikumus komentēja Jāņa Timmas un Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Pirejas “Olympiacos” kluba galvenais treneris Deivids Blats, kurš savulaik pusotru sezonu strādāja par NBA vienības Klīvlendas “Cavaliers” galveno treneri, 2015. gadā palīdzot komandai sasniegt finālsēriju.

“Šajā sakarā vienmēr esmu teicis, ka NBA basketbols atšķiras no Eiropā vai Eirolīgā spēlētā. Šeit nav runa par to, kas ir labāks, sliktāks vai kvalitatīvāks. Kaut arī nepiekrītu Pešiča teiktajam, es saprotu, kur viņš saskata atšķirības. Jo tādas ir. Spēles atšķiras, un es to esmu piedzīvojis pats uz savas ādas,” sarunā ar medijiem atklāja Blats.

“NBA ir citādāks basketbols ar citādākiem noteikumiem un maču grafiku. Komandas tiek būvētas pēc citādāka principa. Viss notiekošais ap NBA vidi atšķiras no tā, ko mēs redzam Eiropā.”

59 gadus vecais Blats pirms pārcelšanās uz NBA 2014. gadā līdz Eirolīgas titulam aizveda Telavivas “Maccabi”. Jau savā pirmajā sezonā pie “Cavs” stūres Klīvlenda ar Lebronu Džeimsu priekšgalā aizcīnījās līdz finālsērijai, kur gan sešās spēlēs nācās atzīt Goldensteitas “Warriors” pārākumu. Neskatoties uz izcīnītajām 30 uzvarām 41 spēlē, Blats nākamās sezonas vidū negaidīti tika atbrīvots no darba pienākumiem, šajā amatā stājoties Taironam Lū.

“Kvalitātes ziņā es neteiktu, ka NBA ir labāks par Eirolīgu vai otrādi. Pilnīgi noteikti nē. Taču es redzu un saprotu, kāpēc Pešičs izceļ atšķirības abās līgās spēlētajā basketbolā, jo tās ir lielas – atšķiras gan situācijas, spēlētāji, noteikumi. Atšķirību ir daudz.”

“Olympiacos” Blata vadībā šosezon Eirolīgā guvusi 11 panākumus un piedzīvojusi septiņus zaudējumus, kas kopvērtējumā ļauj atrasties piektajā pozīcijā 16 vienību konkurencē.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par