Blats: Nolēmām, ka būs labāk, ja mūsu ceļi ar “Olympiacos” šķirsies

Deivids Blats, sportazinas.com
Deivids Blats | Foto: Euroleague

Basketbola treneris divus mēnešus pēc multiplās sklerozes diagnosticēšanas šīs nedēļas sākumā atkāpās no Pireju “Olympiacos” galvenā trenera amata un paziņoja, ka tas ir visu pušu interesēs, kā arī atzīmēja Grieķijas klubā pavadīto laiku kā “jēgpilnu un nozīmīgu”.

4.oktobrī Eirolīgas dalībniece Pireju “Olympiacos” aizvadīja pirmo spēli līgā, bet pirmdien Blats atkāpās no kluba vadīšanas.

Savā paziņojumā klubs pauda cieņu pret treneri un pauda, ka “mums ir bijis gods strādāt kopā ar vienu no ievērojamākajām figūrām pasaules basketbolā”.

“Nevēlos izmantot savu slimību kā attaisnojumu, taču manās sarunās ar kluba vadību gribēju būt godīgs par noteiktiem ierobežojumiem, kas mani skar,” pirmdien e-pastā skaidroja Blats. “Vēl jo vairāk problēmu bija komandā. Mēs bijām nospēlējuši tikai vienu spēli. Un tā mums neizdevās. Kopā mēs apsēdāmies un izrunājāmies, ka būs labāk, ja mūsu ceļi šķirsies. Bez smagām izjūtām.”

“Šobrīd veros nākotnē, gatavs spert nākamos soļus un pieņemt izaicinājumus, jo vienmēr esmu vēlējies darīt vēl ko vairāk. Pēc 12 profesionāla spēlētāja gadiem un 27 gadiem trenera amatā ir laiks uzsākt jaunu savas dzīves posmu. Es to izbaudu. Dažreiz logs aizveras, bet durvis atveras.”

Deivids Blats pēc augstskolas beigšanas ASV kā profesionālis spēlēja dažādās Izraēlas komandās, kamēr trauma pielika punktu spēlētāja karjerai. Vēlāk trenera karjerā viņš trenēja Izraēlas, tai skaitā Telavivas “Maccabi”, Krievijas, Itālijas (Trevīzo “Benetton”), Turcijas (Stambulas “Efes Pilsen”) un Grieķijas (Saloniku “Aris”, “Olympiacos”) klubus, kā arī divas sezonas vadīja Klīvlendas “Cavaliers” klubu Nacionālajā basketbola asociācijā (). Bez tam viņš ir bijis Izraēlas un Krievijas vīriešu izlašu galvenais treneris.

Ar klubu komandu augstākais panākums Blatam bija uzvara ar Telavivas “Maccabi” Eirolīgā 2014.gadā, bet ar Krievijas izlasi viņš 2012.gada olimpiskajās spēlēs Londonā izcīnīja bronzas medaļas, kā arī 2007.gadā uzvarēja Eiropas čempionātā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par