Blats: Obradovičs ir izcils treneris, bet viņš izskatās noguris

21/11/2019 21:22

Pazīstamais basketbola speciālists Deivids Blats intervijā Izraēlas radiostacijai “103FM” atklājis, ka viņu nepārliecina Stambulas “Fenerbahce” sniegums ULEB Eirolīgā.

Treneris atzina, ka no Eirolīgas komandām viņam visvairāk patīk Telavivas “Maccabi” un “Barcelona” sniegums. Viņaprāt, Izraēlas vienībai ir pa spēkiem iekļūt turnīra “Final 4”. Savukārt lielākā vilšanās ir “Fenerbahce”. Blats uzskata, ka komanda ir ļoti sliktā stāvoklī. “Izskatās, ka spēlētāji ir noguruši. [Zeļko] Obradovičs ir izcils treneris, bet arī viņš izskatās noguris. Kā cilvēks no malas varu es teiktu, ka spēlētāji vēlas kaut ko jaunu,” viedokli pauda 60 gadus vecais speciālists.

2019./2020. gada sezonu Blats sāka kā Pireju “Olympiacos” galvenais treneris, taču oktobra sākumā sadarbība tika pārtraukta. “Tagad mans galvenais mērķis ir izdarīt visu iespējamo, lai būtu labā fiziskā formā un tajā paša laikā lai man būtu iespēja izbaudīt citas lietas,” intervijā Izraēlas radiostacijai atklāja pieredzējušais speciālists. “Ja vienā brīdī mans stāvoklis kļūs labāks, tad es varēšu atgriezties basketbolā. Tāda iespēja ir, bet neesmu līdz galam pārliecināts,” teica Blats.

Augusta beigās kļuva zināms, ka 60 gadus vecais Blats jau gadu sirgst ar neizārstējamu slimību – primāro progresējošo multiplo sklerozi, kuru nevar izārstēt pilnībā. Tās ietvaros paša cilvēka imūnsistēma uzbrūk centrālajai nervu sistēmai, izraisot iekaisuma procesus galvas un muguras smadzeņu mielīna apvalkā, kas vietām daļēji vai pilnīgi noārdās.

“Kad tiku pāri šokam, sapratu, ka man ir jāpielāgo dzīvesveids, lai varētu dzīvot, cik vien labi iespējams,” atzina Blats. “Atgriezos pie savas basketbola metodoloģijas problēmu risināšanā un uzdevu sev jautājumus – Kāda ir problēma? Kādēļ tā notika? Kā to salabot?”

Blats norādīja, ka viņa ikdienā visvairāk traucē kāju vājums un līdz ar to balansa noturēšana. Viņš apmeklē speciālas procedūras ūdenī, lai uzlabotu ķermeņa fizisko kondīciju. “Cenšos būt aktīvāks, veicot vienkāršas kustības, kas lielākai daļai cilvēku nerada grūtības, bet man daudz palīdz.”

Karjeras laikā viņš trenējis tādas Eiropas komandas kā “Olympiacos”, Stambulas “Darussafaka”, Telavivas “Maccabi”, Maskavas “Dynamo” un citas, bet Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) līmenī bijis Klīvlendas “Cavaliers” galvenais treneris.

2016. gada janvārī “Cavaliers” atlaida Blatu no galvenā trenera amata, bet viņu aizstāja Tairons Lū. Pēc tam klubs triumfēja NBA, bet Blatam tika nosūtīts čempiona gredzens. Sākotnēji viņš nepieņēma balvu, taču vēlāk mainīja savu lēmumu, tādēļ tehniski Blats ir uzskatāms par NBA čempionu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 13:07

“Celtics” piedzīvo murgu – sezona beigusies vienam no līderiem

Vienam no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” vadošajiem spēlētājiem Džeilenam Braunam traumas dēļ sezona ir beigusies. Uzbrucējam konstatēts kreisās rokas plaukstas locītavas saišu plīsums. Šonedēļ basketbolistam tiks veikta…