Blats: “Olympiacos” būs vairāk laika darbam un atpūtai

Lebrons Džeimss, Deivids Blats, sportazinas.com
Lebrons Džeimss un Deivids Blats | Foto: Sports Illustrated

ULEB Eirolīgas kluba Pireju “Olympiacos” galvenais treneris pirmssezonas preses konferencē pastāstīja par komandas plāniem, ka arī vēl vienu reizi pieskārās savas slimības tēmai.

Kā zināms, Pireju vienība gaidāmajā sezonā spēlēs pēc spēka otrajā Grieķijas līgā, jo dēļ konflikta ar vietējo federāciju tika diskvalificēta no spēcīgāko sabiedrības. Tas gan nav licis zaudēt Eirolīgas licenci.

“Man nav atbildes. Tas ir kaut kas jauns. Mums būs vairāk laika darbam un atpūtai. Mēs to izmantosim prātīgi un skatīsimies, kādi būs rezultāti,” komandas grafiku komentēja speciālists.

“Laba ziņa, ka mums ir iespēja atgriezties atpakaļ pēc slikta finiša pagājušajā sezonā un atkal kļūt par veiksmīgu komandu, lai atbilstu “Olympiacos” tradīcijām,” turpināja 60 gadus vecais treneris.

Iepriekš ziņots, ka Blats jau gadu sirgst ar neizārstējamu slimību – primāro progresējošo multiplo sklerozi, kuru nevar izārstēt pilnībā, taču ir iespējams mazināt tās simptomus. Slimība tika atklāta pagājušajā sezonā, bet publiski Blats par savu diagnozi pastāstījis tikai pirms dažām dienām.

“Ir jācīnās. Tāds bija mans ziņojums, ko es vēlējos nosūtīt cilvēkiem ar līdzīgām problēmām. Viņiem jācīnās. Joprojām stāvu kājās. Jūtos lieliski! Tas ir messidžs katram. Mums jābūt gluži kā sportistiem pašā priekšā, lai palīdzētu tiem, kuriem to vajag,” noslēdza treneris.

Blats karjeras laikā trenējis tādas Eiropas komandas kā “Olympiacos”, Stambulas “Darussafaka”, Telavivas “Maccabi”, Maskavas “Dynamo” un citas, bet Nacionālās basketbola asociācijas () līmenī bijis Klīvlendas “Cavaliers” galvenais treneris.

2016. gada janvārī “Cavaliers” atlaida Blatu no galvenā trenera amata, bet viņu aizstāja Tairons Lū. Pēc tam klubs triumfēja NBA, bet Blatam tika nosūtīts čempiona gredzens. Sākotnēji viņš nepieņēma balvu, taču vēlāk mainīja savu lēmumu, tādēļ tehniski Blats ir uzskatāms par NBA čempionu.

Pagājušajā sezonā viņš trenēja latviešu vadošos basketbolistus Jāni Timmu un Jāni Strēlnieku, kuri gan vairs nespēlē “Olympiacos” sastāvā. Blats ir arī 2014. gada ULEB Eirolīgas čempions ar “Maccabi” komandu, turklāt šajā gadā viņu atzina par Eirolīgas labāko treneri.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par