Nevajag aizmirst, ka arī Mairis ir viens no vadošajiem bokseriem pasaulē

Pirms sākt cīņas analīzi, jāuzsver šī turnīra kopējā vērtība. Runa nav par naudas balvu, bet gan mantojumu, ko tas atstās turnīra uzvarētājam. Turnīra uzvarētājs iegūs visas šīs svara kategorijas jostas – šāds notikums pirmajā smagajā svarā nekad nav noticis un kopumā boksā ir ļoti rets. Var paskatīties uz Terensu Kraufordu, kurš nesen ieguva visas jostas 63 kg svara kategorijā (140 mārciņas). Bez viņa nav daudz bokseru, kuri ir sasnieguši šādu statusu – pat Menijs Pakjao vai Floids Meivezers nav turējis visas galvenās jostas savā svara kategorijā. Bernards Hopkins, Džermeins Teilors un Terenss Kraufords ir vienīgie bokseri, kuri ir ieguvuši visas četras jostas. Protams, Maiks Taisons un Muhameds Alī, Floids Patersons u.c. ir bijuši absolūtie čempioni, bet tajos laikos nebija tik daudz jostu.

Aleksandrs Usiks ir izcils bokseris, kurš jau pēc padsmit cīņām ir kļuvis par WBO čempionu un ir galvenais favorīts WBSS turnīrā – ar lielisku tehniku, izturību un ringa IQ. Šķiet, perfekta kombinācija, taču katram ir vājības, un jautājums ir, vai pretinieks ir spējīgs tās atrast un izmantot savā labā. Jau zināms, ka Mairis Briedis janvārī cīnīsies ar Usiku vēl neizlemtā vietā, bet, iespējams, Latvijā. Protams, bukmeikeri un daļa fanu uzskata, ka Mairis šo cīņu nevar uzvarēt, bet ir vairākas lietas, ko Briedis un viņa komanda var darīt savā labā, kas ļautu pacīnīties. Apskatīsimies teorētiski, ko var sniegt Usiks un ko Briedis.

  • Izturība – līdzīga, tomēr virsroka Usikam, kurš ir spējīgs aktīvi kustēties visus 12 raundus. Taču arī Mairis nu jau vairākkārt parādījis, ka ir spējīgs boksēties 12 raundus un būt pietiekami svaigs un aktīvs.
  • Sitiena spēks – virsroka ir Mairim, kurš parādījis, ka ir spēcīgs sitējs. Par to liecina viņa statistika, piemēram, Mairis pilnībā izslēdza krietni smagāko Manuelu Čaru. Tomēr Usiku nevar vērtēt par zemu.
  • Aktivitāte – Usikam ir priekšroka, jo viņš veic vairāk sitienu. Piemēram, cīņā pret Maiklu Hanteru Usiks izdarīja 905 sitienus, no kuriem trāpīja 305 – tā ir neiedomājami augsta aktivitāte īpaši šajā svarā, kur bokseri sver vairāk nekā 90 kg. Var iedomāties Usika fizisko sagatavotību, ja viņš ir spējīgs 12 raundus tik aktīvi boksēties. Neviens bokseris šajā divīzijā neizpilda tik daudz sitienu kā Usiks.
  • Ringa IQ – abi bokseri ir lietpratēji, daudz piedomā pie savām kustībām un to, kur viņi vēlas nostādīt pretinieku. Taču šeit atkal priekšroka ir Aleksandram Usikam, kurš ar kreiļa stāju mēdz kustēties neordināros leņķos, kas padara viņu par izveicīgu un grūti noķeramu bokseri.
  • Ātrums – līdzīgs, bet priekšrocība Usikam.
  • Augums – priekšrocība Usikam (augums 190cm, Mairim – 186 cm).

Protams, vairāk priekšrocību redzams Usikam, un ne velti bukmeikeri uzskata tāpat, taču Mairis ir spējīgs neitralizēt šīs priekšrocības. Galvenie ieroči ir liela aktivitāte, ringa apgriešana un neļaušana kustēties brīvi. Centieni padarīt šo cīņu netīru noteikti palīdzētu, jo nedrīkst Usikam ļaut justies brīvi – viņš ir bez apstājas jāpresē un, lai tas izdotos, Mairim ir jābūt teicamā fiziskā gatavībā, viņam ir jāveic daudzi un precīzi sitieni. Liels pluss Maira pusē ir tas, ka viņš nav cīņas favorīts, un tas savā ziņā noņem spriedzi un dod viņam papildus motivāciju, jo daudzi cilvēki un fani netic, ka Mairis ir spējīgs uzvarēt. Mairis vairākkārt ir parādījis, ka cīnās līdz galam, bet nav redzēts, kā Usiks jūtas pēc spēcīgu sitienu uzņemšanas. Cīņa noteikti būs sarežģīta, jo pretinieks ir stiprākais visā divīzijā, un ne velti ar to arsenālu, ko Aleksandrs Usiks ir spējīgs izmantot pret saviem pretiniekiem, ir grūti iedomāties viņu zaudējam. Taču atcerēsimies, ka Mairis pats ir viens no vadošajiem bokseriem šajā divīzijā un ir spējīgs uzvarēt šo cīņu ar pareizu plāna īstenošanu.

Šajā video ir iespēja redzēt, cik viegli Aleksandrs Usiks tiek galā ar Marko Huku 10 raundu garumā, redzami ļoti daudzi un precīzi sitieni, laba aizsardzība un lieliskas kustības. Priekšrocība Usikam ir tā, ka viņš ir spējīgs izdarīt sitienus, kustoties atpakaļ, uz priekšu vai uz sāniem, un kombinācijā ar kreiļa stāju, viņš ir spējīgs uzvarēt teju vai jebkuru bokseri. Tieši tāpēc Maira komanda šajā cīņā nedrīkst fokusēties uz pārboksēšanu, bet uz pretinieka arsenāla limitēšanu. Cīņa ir jāpadara neērta, līdzīgi kā pret Maiku Perezu – jāierobežo pretinieks ar klinčiem un ringa apgriešanu.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar