“Blue Jackets” apskatniece šaubās par Merzļikina stāšanos vārtos izšķirošajā sērijas spēlē

08/08/2020 14:28
Elvis Merzļikins un Jonass Korpisalo

Medija “The Athletic” Nacionālās hokeja līgas (NHL) apskatniece Alisona Lukana pēc šīs nakts spēles, kurā Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins aizvadīja ne visai veiksmīgu spēles izskaņu un rezultātā nespēja klābt sevis pārstāvēto komandu no zaudējuma pret Toronto “Maple Leafs”, netieši paudusi šaubas par latviešu ripu ķērāja stāšanos komandas vārtos nākamajā izšķirošajā sērijas piektajā mačā.

“Pat pēc trim spēlēm pēc kārtas, kurās Kolumbusa ir ielaidusi trīs vai vairāk vārtus, Merzļikins un Jonass Korpisalo joprojām ir iemesls būt optimistiskiem par to, ko šī komanda vēl var sasniegt,” uzskata apskatniece. “Iespējams, pēdējās četras pamatlaika minūtes šīs nakts spēlē nebija Merzļikinam labākās. Viņš, visticamāk, vēlētos kaut nebūtu ielaidis Viljama Nīlandera vārtus, taču arī “Blue Jackets” aizsardzība deva tādiem Toronto spēlētājiem kā Džonam Tavaresam un Zakam Haimanam pārāk daudz laika un vietas, lai gūtu vēl divus nākamos vārtus.”

“Nav zināms, kurš vārtsargs sāks piekto sērijas spēli, taču viņi abi ir parādījuši, ka spēj demonstrēt atzīstamu sniegumu. Arī galvenais treneris [Džons Tortorella] ir pierādījis, ka nebaidās mainīt hokejistus konkrētās pozīcijās, ja to prasa spēle,” viedokli pauda Lukana.

Merzļikins šonakt pirmo reizi izslēgšanas spēlēs ”Blue Jackets” vārtus sargāja jau no pirmajām sekundēm un aizvadīja savu pirmo pilno NHL izslēgšanas maču. Jau ziņots, ka sērijas iepriekšējo trešo spēli Kolumbusas vārtos sāka Merļikina somu konkurents Jonass Korpisalo, taču pēc trīs ielaistiem vārtiem līdz otrā perioda vidum Korpisalo tika nomainīts un vārtos stājās Elvis. Latvietis vārtus nosargāja neskartus un palīdzēja komandai izcīnīt uzvaru papildlaikā ar 4:3, ar ko izpelnījās pirmā vārtsarga lomu arī šīs nakts spēlē.

Savā pirmajā pilnvērtīgajā izslēgšanas turnīra spēlē Merzļikins šonakt rezultatīvi asistēja komandas pirmajā vārtu guvumā un nosargāja savus vārtus neskartus līdz pat mača 57. minūtei, taču pamatlaika izskaņā ielaida trīs vārtus un nespēja glābt komandu no zaudējuma papildlaikā ar 3:4. Kā norāda apskatniece Alisona Lukana, pēc šāda spēles beigu rezultāta nav zināms, vai Elvis sargās vārtus arī piektajā mačā. Kā uzskata eksperti, “Blue Jackets” uzvaras gadījumā šīs nakts spēlē, Elvis, iespējams, būtu nodrošinājis vietu vārtos arī nākamajos mačos, taču tagad Kolumbusas vārtu liktenis nav skaidrs. Sērijā rezultāts atkal kļuvis neizšķirts (2-2) un visu izšķirs piektā spēle.

Kā liecina “evolving-hockey.com” informācija, Merzļikins un Korpisalo ierindojas attiecīgi devītajā un astotajā vietā starp visiem 33 vārtsargiem, kas piedalās izslēgšanas spēlēs, īpatnējā statistikas rādītājā. Abi vārtsargi ir ielaiduši mazāk ripu sevis sargātajos vārtos, nekā tam statistiski būtu jānotiek. Tāpat šīs nakts spēlē, pirms Toronto guva savus pirmos vārtus, Merzļikins bija atvairījis 57 metienus pēc kārtas (ieskaitot pagājušo maču).

Merzļikins šonakt atvairīja 49 no 53 pretinieku metieniem un, neskatoties uz trim ielaistajiem vārtiem pēdējās pamatlaika minūtēs, tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.

Sērijas izšķirošo (piekto) spēli ”Blue Jackets” pret Toronto aizvadīs rītvakar – pulksten 23:00 pēc Latvijas laika.