“Blue Jackets” apskatnieks pauž bažas – sastāvā veikti uzlabojumi, izņemot vārtsargu līnijā

11/07/2023 20:35
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Ārons Porclains savā publikācijā analizējis Elvja Merzļikina pārstāvētās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” sastāvu nākamajai sezonai, tostarp aplūkojot vienības vārtsargu situāciju.

Aizvadītā gada NHL otrā vājākā komanda starpsezonā nav izcēlusies ar lielu aktivitāti. Kolumbusa joprojām nav piesaistījusi nevienu brīvo aģentu, taču ir veikusi divus maiņas darījumus, iegūstot aizsargus Ivanu Provorovu un Deimonu Seversonu. Tāpat “Blue Jackets” rindās nākamsezon spēlēs drafta trešais numurs Adams Fantili.

Tieši aizsardzība un centra uzbrucēja pozīcija pagājušajā sezonā “Blue Jackets” vienībai sagādāja problēmas, ko ar Provorova, Seversona un Fantili iegūšanu izdevies uzlabot, taču, kā norāda Porclains, vēl viens vājais punkts – vārtsargu līnija – palicis nemainīgs. “Kolumbusa ir uzlabojusi visas pārējās vietas, taču turpinās iesākto kursu ar diviem vārtsargiem [Merzļikinu un Daniilu Tarasovu], kuri pagājušā gadā nespēlēja labi, kā arī cīnījās ar veselības problēmām,” raksta Porclains.

“Vai uzlabojumi aizsardzībā un centra uzbrucēja pozīcijā atvieglos “Blue Jackets” vārtsargu dzīvi? Pēc līguma Merzļikins ir pārliecinošs pirmais numurs, bet vai [galvenais treneris Maiks] Bebkoks nekavējoties to mainīs, atkarībā no snieguma pirmssezonā? Vai “Blue Jackets” parakstīs brīvo aģentu, vai arī būs nepieciešams veikt maiņu, lai kā apdrošināšanas polisi iegūtu piemērotu NHL/AHL vārtsargu?” vaicā apskatnieks.

29 gadus vecais Merzļikins aizvadīja savu statistiski sliktāko sezonu savā četru gadu ilgajā NHL karjerā. Latvietis 30 pamatturnīra spēlēs atvairīja 87,6% metienu un ielaida vidēji 4,23 vārtus, palīdzot komandai izcīnīt tikai septiņas uzvaras. Tikmēr 24 gadus vecais Tarasovs savā otrajā sezonā pasaules spēcīgākajā hokeja līgā 17 mačos tika galā ar 89,2% metieniem un savā cietoksnī ielaida caurmērā 3,91 ripas. Viņa kontā vien četri panākumi.

Žurnālists dod padomu “Blue Jackets”, kā uzlabot Merzļikina sniegumu

Merzļikins par nākamo sezonu: Iespējams, cilvēkiem nepatiks, kāds es esmu vai kā es uzvedīšos

“Blue Jackets” vārtsargu treneris: Merzļikinam ir visi instrumenti, lai atgūtu pārliecību

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām