“Blue Jackets” ar Korpisalo vārtos piedzīvo sagrāvi Vankūverā (VIDEO)

28/01/2023 09:04
Jonass Korpisalo

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” izbraukumā ar rezultātu 2:5 piekāpās Vankūveras “Canucks”, piedzīvojot septīto zaudējumu pēdējos desmit mačos.

Šonakt “Blue Jackets” vārtos ceturto spēli pēc kārtas stājās somu vārtsargs Jonass Korpisalo, kurš atvairīja 29 no 34 metieniem, proti, 85,3% raidījumu pa viņa sargātajiem vārtiem. Tikmēr Merzļikins, kurš laukumā pēdējo reizi devās 20.janvāra spēlē pret Anaheimas “Ducks”, šonakt maču atkal noraudzījās no rezervistu soliņa.

Pusotru minūti pēc spēles iemetiena mājiniekus, spēlējot skaitliskajā mazākumā, vadībā izvirzīja Eliass Petersons, bet Kirils Marčenko tā paša noraidījuma laikā izlīdzināja rezultātu uz tablo, panākot 1:1. Līdz pirmā perioda beigām “Canucks”, pateicoties Kvinna Hjūza un Iļjas Mihejeva vārtiem, panāca vadību ar 3:1, bet noslēdzošajā trešdaļā pēc Dakotas Džošuā un vēl viena Petersona raidījuma pa Korpisalo vārtiem –  5:1. Trīs minūtes līdz spēles beigām “Blue Jackets” pateicoties Kirilam Marčenko vienus vārtus spēja atgūt, taču tas neglāba Kolumbusu no zaudējuma ar 2:5.

Ar 33 punktiem 48 spēlēs “Blue Jackets” ieņem pēdējo vietu Metropolitēna divīzijā, kā arī noslēdzošo 16.pozīciju visā Austrumu konferencē kopumā. Nākamo maču Kolumbusas komanda aizvadīs naktī uz svētdienu, 29.janvārī, plkst. 05:00 pēc Latvijas laika, viesos lūkojot atgriezties uz uzvaru takas pret Sietlas “Kraken”.