“Blue Jackets” bez abiem latviešu vārtsargiem ielaiž sešas ripas (VIDEO)

08/02/2021 07:14
Jonass Korpisalo

Kolumbusas “Blue Jackets” komanda ar Jonasu Korpisalo vārtos svētdien cieta zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā. “Blue Jackets” savā laukumā ar 5:6 (2:1, 1:3, 2:2) atzina Karolīnas “Hurricanes” pārākumu.

Šonedēļ neliela ķermeņa augšdaļas savainojuma dēļ savainoto spēlētāju sarakstā tika ievietots “Blue Jackets” latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins, kura vietā uz komandu no rezerves sastāva tika izsaukts Matīss Kivlenieks. Tiesa, viņš iedzīvojās ķermeņa apakšdaļas savainojumā, tāpēc pirms svētdienas spēles uz komandu tika izsaukts Kems Džonsons. Korpisalo svētdien atvairīja 20 no 26 pretinieku mestajām ripām, kamēr Džonsons palika rezervē.

Mačā pirmie vadībā izvirzījās mājinieki, kad pirmā perioda vidū ar metienu bez ripas apstādināšanas vairākumu realizēja “Blue Jackets” jaunieguvums Patriks Laine. Pēc 25 sekundēm “Hurricanes” hokejisti atbruņoja pretiniekus aizsardzības zonā un Broks Makdžins izlīdzināja rezultātu. Perioda turpinājumā ar vēl vienu “one timer” metienu viesus pārspēja Railijs Nešs.

Otrās trešdaļas astotajā minūtē Korpisalo pēc paviesošanās aizvārtē zaudēja ripu un izraisīja haosu pie saviem vārtiem, kas Vorenam Fodželem ļāva panākt 2:2. Trešdaļas 15.minūtē pēc izgājiena divatā pret vienu aizsargu Niks Folinjo izlēma pats izdarīt metienu un guva savus 200.vārtus NHL karjerā.

Pāris minūtes vēlāk Brets Peski ar tālu raidījumu izlīdzināja rezultātu, bet 75 sekundes pirms trešdaļas beigām Vincents Tročeks bija pirmais pie atlēkušās ripas un pirmo reizi mačā izvirzīja “Hurricanes” vadībā. Spēles trešā nogriežņa trešajā minūtē mājinieki izspēlēja līdz tukšam vārtu stūrim un Makss Domi izlīdzināja rezultātu, bet turpmākajās deviņās minūtēs Karolīnas komanda atbildēja ar diviem vārtiem.

Vispirms vairākumā Džordans Stāls pēc metiena no zilās līnijas panāca 5:4, bet vēlāk Dogijs Hamiltons ar augstu metienu nostiprināja “Hurricanes” pārsvaru. Spēlējot ar tukšiem vārtiem, Laine 56 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca 5:6, taču laukuma saimnieki neizglābās no zaudējuma.

Mača rezultatīvākais spēlētājs ar gūtiem vārtiem un divām piespēlēm bija Stāls. Pirmdien “Blue Jackets” ar “Hurricanes” aizvadīs vēl vienu maču, kas komandai divu dienu laikā būs otrā spēle. “Blue Jackets” ar 13 punktiem 13 spēlēs ieņem piekto vietu Centrālajā divīzijā, bet “Hurricanes” ar 14 punktiem deviņās cīņās ir otrā.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.